Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини ОДПІ

Дата: 08.05.2019 08:34
Кількість переглядів: 335

Фото без опису

Розрахунковий рахунок для ведення господарської діяльності: відкривати чи не обов’язково?

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що суб’єкти господарювання мають право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору для забезпечення своєї господарської діяльності, незалежної професійної діяльності і власних потреб.

Поточний рахунок відкривається підприємствам усіх видів і форм власності, їх відокремленим підрозділам, а також фізичним особам – підприємцям для зберігання грошових коштів і здійснення всіх видів операцій за цими рахунками відповідно до чинного законодавства.

Юридична особа для ведення господарської діяльності може здійснювати розрахунки як в безготівковій формі, так і готівкою.

Якщо фізична особа – підприємець або фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, не планує працювати з іншими підприємствами (зазвичай розрахунки між підприємствами здійснюються у безготівковій формі) та отримувати оплату за товари та послуги від покупців через банк, то такий підприємець може здійснювати підприємницьку діяльність, не відкриваючи рахунок в банку. При цьому сплата податків та зборів здійснюється в готівковій або безготівковій формі, крім випадків, передбачених Податковим кодексом України або законами з питань митної справи.

Книга обліку доходів: коли «спрощенець» змінить на нову?

Відповідно до п. п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів (далі – Книга обліку) шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Форма Книги обліку, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації Книги обліку такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги обліку, якщо обрано спосіб ведення Книги обліку у паперовому вигляді.

Згідно з п. п. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації Книги обліку доходів та витрат (далі – Книга обліку) такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги обліку.

Форми Книг обліку та порядки їх ведення (далі – Порядки) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №579.

Підпунктом 1 п. 3 Порядків визначено, що у разі обрання платником податку ведення Книги обліку в паперовому вигляді платник податку зобов’язаний подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник Книги обліку на титульному аркуші якої зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта для осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), податкова адреса.

Книга обліку прошнурована, пронумерована безоплатно реєструється в контролюючому органі. Книга обліку засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою (п. п. 2 п. 3 Порядків).

При реєстрації нової Книги обліку протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга обліку залишається у платника податку (п. п. 3 п. 3 Порядків).

Відповідно до п. 7 Порядків Книга обліку зберігається у платника податку протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, регулюється ст. 177 ПКУ.

Пунктом 177.10 ст. 177 ПКУ визначено, що фізичні особи – підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів та витрат, форму та порядок заповнення якої затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 №481 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення».

Не потрібно реєструвати нову Книгу обліку, якщо фізична особа – підприємець, яка змінює систему оподаткування із загальної на спрощену має зареєстровану у контролюючому органі Книгу обліку, що зберігається у нього протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис та яка не анульована та/або не закінчена.

Бізнес Тернопільщини нараховує понад 57 тис. суб’єктів господарювання

На початок квітня цього року в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області на обліку перебували 57466 основних платників податків. Більшість із них – представники малого бізнесу. Так, на теренах Тернопілля було 34 395 приватних підприємців, що на 19 більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Трохи менше є на обліку юридичних осіб, а це 23071 суб’єкт господарювання. Їхня кількість порівняно з першим кварталом 2018 року зросла на 700.

Впродовж березня цього року взяли на облік 480 платників податків, з них 71 юридична особа та 409 приватних підприємців. Припинили діяльність за цей час 482 платники податків, з яких 123 юросіб та 359 підприємців.

Хто застосовує коефіцієнт 0,3 при обчисленні рентної плати за спеціальне використання води

Відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата) є первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів.

Згідно з п. п. 14.1.59 п. 14.1 ст. 14 ПКУ житлово-комунальні підприємства – суб’єкти господарювання, які безпосередньо виробляють, створюють та/або надають житлово-комунальні послуги (застосовується до розділу IX «Рентна плата» ПКУ).

Житлово-комунальні підприємства застосовують до ставок рентної плати коефіцієнт 0,3 (п. 255.7 ст. 255 ПКУ).

Тернопільська митниця ДФС: можливість митного оформлення трaнспортних зaсобів на «єврономерах» минaє 24 трaвня 2019 року

До зaкінчення періоду, протягом якого громaдяни мaють можливість здійснити митне оформлення трaнспортних зaсобів нa іноземній реєстрації, зaлишилися лічені дні.

З 24 трaвня 2019 року здійснити митне оформлення трaнспортних зaсобів, що перебувaють у митному режимі тимчaсового ввезення aбо трaнзиту, для їх вільного обігу нa митній території Укрaїни, відповідно до Тимчaсового порядку виконaння митних формaльностей під чaс здійснення митного оформлення трaнспортних зaсобів для їх вільного обігу нa митній території Укрaїни, зaтвердженого Постaновою Кaбінету Міністрів Укрaїни від 12 грудня 2018 р. №1077, буде неможливо.

Тому у Тернопільській митниці ДФС зaкликaють громaдян не зволікaти тa здійснити митне оформлення своїх трaнспортних зaсобів.

 Для громадян, котрі планують легалізувати свій автомобіль, у зоні діяльності Тернопільської митниці ДФС функціонує два місця, де здійснюють оформлення транспортних засобів:

- відділ митного оформлення №1 митного посту «Тернопіль – центрaльний», який знaходиться зa aдресою вул. Текстильнa, 28a, м. Тернопіль;

- відділ митного оформлення №2 митного посту «Тернопіль – центрaльний» -  вул. Текстильнa,38, м. Тернопіль.

Консультaцію щодо особливостей митного оформлення, ввезених нa митну територію Укрaїни трaнспортних зaсобів, можнa отримaти, зaтелефонувaвши нa «гaрячу лінію» (0352) 43-03-21.

Нaгaдуємо, що відповідно до зaкону Укрaїни від 08.11.2018 №2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу Укрaїни тa деяких інших зaконодaвчих aктів Укрaїни щодо ввезення трaнспортних зaсобів нa митну територію Укрaїни» внесено зміни до стaтей 469, 470, 481 Митного кодексу Укрaїни, стaтті 121 Кодексу Укрaїни про aдміністрaтивні прaвопорушення (дaлі - КУAП) тa ряд змін до зaконів Укрaїни «Про дорожній рух», «Нaціонaльну поліцію». Вказані зміни нaбирaють чинності з 24 трaвня 2019 року тa, зокремa, посилюють відповідaльність зa порушення стaтей 469, 470, 481 Митного кодексу Укрaїни.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь