Протидія домашньому насильству

Допоможемо зупинити домашнє насильство

Що таке «домашнє насильство» згідно із законом?

Домашнє насильство – протиправні дія або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання. (Організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству визначені Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Цей Закон також визначає основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів постраждалих осіб).

Домашнє насильство можуть вчиняти:

• чоловік щодо дружини, дружина щодо чоловіка (у тому числі колишньої/го);
  • дорослі діти щодо батьків, батьки щодо дітей;
  • особи, що проживають разом і ведуть спільне господарство, однак не є родичами тощо.

Види насильства та його прояви:

Фізичне насильство

Стусани, побої, заподіяння інших тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі; залишення в небезпеці, ненадання допомоги людині, яка перебуває в небезпечному для життя стані тощо.

Психологічне насильство

Словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, заборона бачитися, спілкуватися із рідними чи близькими людьми.

Економічне насильство

Позбавлення житла, їжа, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними; залишення без догляду або піклування; перешкоджання в отриманні лікування чи реабілітації; заборона працювати (навчатися) або примушувати до праці тощо.

Сексуальне насильство

Примус до статевого контакту, в тому числі з іншою особою; вчинення дій сексуального характеру у присутності дитини або стосовно дитини незалежно від її згоди; примус до небажаних форм статевих контактів тощо.

Якщо ви зазнали домашнього насильства чи стали його свідком, телефонуйте за вказаними номерами:

• Кременецький районний відділ поліції:  (03546) 2 51 90
  • КУ «Центр надання соціальних послуг» Кременецької міської ради:

тел.. (063) 6112054 у робочі години: з понедіка по четвер  з 08.00 год. до 17.15 год, у п’ятницю – з 08.00 год. до 16.00год.

• Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації

Це єдина в Україні національна і безкоштовна гаряча лінія з питань попередження ґендерно зумовленого насильства та торгівлі людьми.

Якщо Ви потребуєте психологічної або юридичної консультації, звертайтеся:

• Національна гаряча лінія для дітей та молоді

Діти, підлітки та студентська молодь мають можливість анонімно і конфіденційно отримати підтримку в будь-яких складних життєвих ситуаціях, а дорослі – проконсультуватися з психологами, юристами, соціальними працівниками та соціальними педагогами щодо ситуацій, які стосуються дітей та порушення їхніх прав.

Підтримка поруч! Звертайтеся за консультацією:

0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного).

• Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги, дзвінки безкоштовні: 0 800 213 103
  • допоможе розпізнати домашнє насильство;
  • розповість про спеціальні заходи протидії;
  • надасть алгоритм дій у вашій ситуації;
  • за потреби у суді ваші інтереси представлятиме адвокат.

• В Україні діє єдиний номер для виклику екстрених служб

Система 112 інтегрує кілька екстрених служб: поліцію, швидку допомогу, порятунку, газову службу.

Зателефонувавши на номер 112, можна зв’язатися з оператором, який перенаправить повідомлення до відповідної служби: 101, 102, 103 і 104. При отриманні повідомлення слід повідомити причину виклику, адресу, за якою потрібна допомога, а також прізвище, ім’я та номер телефону, який звернувся до служби 112.

Цей номер є дійсним для всіх операторів мобільного зв’язку, а також для стаціонарних телефонів. Примітно, що зв’язатися з оператором екстреної служби можна безкоштовно, навіть якщо ваш рахунок не поповнений.

• Номери для виклику поліції, служби порятунку, швидкої допомоги з мобільного телефону

Окрім загального номера 112, можна звернутися за допомогою безпосередньо:

• 101 – Пожежна служба та служба порятунку (МНС України)
  • 102 – Поліція;
  • 103 – Швидка медична допомога;
  • 104 – Аварійна служба газу;
  • 109 – Довідкова служба;

Всі ці номери можна використовувати, у тому числі для дзвінків з мобільного телефону.