Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

10 запитань про субсидії

Дата: 08.10.2018 09:57
Кількість переглядів: 461

Фото без опису

На допомогу від держави можуть розраховувати ті українські родини, чиї доходи не дозволяють в повному обсязі сплачувати житлово-комунальні послуги. Для оформлення субсидії необхідно звернутися у найближче управління соціального захисту населення виключно із Заявою і Декларацією про доходи.

  1. Чи потрібно для оформлення субсидії додавати різноманітні довідки?
  • У переважній більшості випадків для оформлення субсидії потрібні лише Заява і Декларації про доходи. Довідки потрібні якщо громадяни бажають оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, лише фактично проживаючих у помешканні осіб. Тоді до справи додаються документи з місця роботи в іншому місті, про навчання в іншому місті, про перебування на лікуванні, про постійне місце проживання з ЖЕКу, сільської чи селищної ради.

 2. Чи мають право у субсидії відмовити усно?

  • «Усна» відмова працівника управління соціального захисту населення є незаконною. Згідно із законом «Про звернення громадян» та Положенням про порядок призначення житлових субсидій орган соцзахисту зобов’язаний оформити Заяву і Декларацію і лише після їх розгляду офіційно (письмово) повідомити заявника – призначена чи непризначена йому субсидія із обґрунтуванням такого рішення.

Субсидію призначають на рік – від травня до травня наступного року. Розмір субсидії розраховують окремо – на літній період, і окремо – на зимовий – виключно на основі доходів зареєстрованих і фактично проживаючих у помешканні осіб.

3. Чи можуть у субсидії відмовити тим, у кого доходи менші мінімальної заробітної плати?

  • Така відмова не є правомірною. Громадяни, які отримують менше за мінімальну зарплатню, мають змогу звернутися до Комісії з питань призначення житлових субсидії. Якщо ЄСВ сплачується в повному обсязі.

 4. Чи зберігається субсидія у працюючих пенсіонерів?

  • Безумовно. Працюючим пенсіонерам у сукупний дохід сім’ї для призначення субсидії рахують і заробітні плату, і пенсію. Тим, хто перестав працювати, беруть до уваги розмір пенсії за місяць, що передує зверненню за субсидією. 
  • 5. Чи потрібно безробітним сплачувати ЄСВ щомісяця після призначення субсидії?
  • ЄСВ має бути сплаченим двічі – для «літньої» субсидії окремо, для «зимової» окремо.

Сплата ЄСВ відображається у базі даних Пенсійного фонду і цей період зараховується громадянам до страхового стажу.

Якщо управління соцзахисту Вам уже призначило субсидію на новий рік, то автоматично розраховує її розмір на опалювальний сезон, без повторного звернення у жовтні 2018 року.

6. Чи зберігається право оформити субсидію не на всіх прописаних, а лише фактично проживаючих у тещі, якщо її зять купив машину?

  • Якщо теща подає документи на Комісію з питань призначення житлових субсидій з проханням надати їй допомогу не на всіх прописаних, а лише тих, хто фактично проживає, то комісії при райдержадміністраціях та виконкомах міських рад, повинні справедливо підходити до справи.

Тобто, якщо зять фактично вже багато років проживає далеко від тещі, а вона потребує допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг, то, безумовно, субсидію їй повинні призначити без урахування доходів її зятя.

7. Чи потрібно розлученим декларувати доходи колишніх?

  • Якщо подружжя розлучене і немає неповнолітніх дітей, то ні чоловік, ні дружина не повинні відображати в декларації своїх «колишніх», які зареєстровані і проживають окремо.

Однак, якщо сім’я розлучена, але є неповнолітні діти, то в Декларації потрібно відобразити маму чи тата дитини (в залежності від того з ким проживає дитина).

І звернутися до Комісії з питань призначення житлових субсидій, щоб доходи того з батьків, що не зареєстрований та не проживає разом з дитиною, не включалися до сукупного доходу домогосподарства. Разом із Заявою необхідно надати також документ (довідка з ЖЕКу, сільської/селищної ради), що дитина проживає із заявником.

 8. Чи зберігається право на субсидію у осіб, що перебували за кордоном більш ніж 60 днів?

  • Сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти у субсидії якщо людина:
  • Отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини;
  • перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні;
  • декларує в Україні доходи і сплачує ЄСВ.

До останнього випадку відносяться заробітчани, які вправі задекларувати в Україні свої заробітки, сплатити ЄСВ і на основі цього отримати субсидію.

9. Чи впливає кешбек від банку і депозит на отримання субсидії?

  • Ні депозити в банку, ні відсотки від них, ні кешбек не впливає на розрахунок розміру субсидії. А от виграш в лотереї чи переказ з-за кордону трактуватиметься органами соціального захисту населення як дохід і братиметься до уваги під час розрахунку розміру субсидії.

 10. Чи зберігається право на субсидію, якщо подарувати чи передати те чи інше майно у спадок?

  • Якщо громадянин подарував або передав те чи інше майно у спадок, він не позбавляється субсидії. Натомість допомогу уже не зможе отримувати той, хто отримав такий дарунок чи успадкував. Однак і тут залишаються виключення, які зможе опрацювати виключно Комісія з питань призначення житлових субсидій, що працюють при органах місцевої влади.

Дізнатися розмір субсидії тепер можна он-лайн. За адресою subsidii.ioc.gov.ua українці мають змогу ввести свою поштову адресу і дізнатися чи призначено їм субсидію та який її розмір за опалювальний й неопалювальний сезони.

Інформація в реєстрі оновлюється автоматично. Якщо Ви зайшли в базу і бачите статут «діюча» – це означає, що субсидію на новий сезон вам вже призначено. Відповідно статус «не діюча» означає, що Вам потрібно повторно звернутися з документами.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь