Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини ОДПІ

Дата: 16.03.2018 10:17
Кількість переглядів: 413

До податкового кредиту - пальне в межах норми витрат

Фізична особа-підприємець, платник ПДВ, має право віднести до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку із придбанням пально-мастильних матеріалів та отриманням послуг з ремонту вантажних автомобілів за умови підтвердження зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податковими накладними.

 

Але, враховуючи норми Податкового кодексу України (далі – ПКУ), пов’язані з формуванням витрат підприємця, платник відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового періоду) і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, податкову накладну за операціями з отримання послуг з ремонту вантажних автомобілів.

Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку зі здійсненням операцій з придбання пально-мастильних матеріалів для ведення господарської діяльності фізична особа-підприємець, платник ПДВ має право віднести до складу податкового кредиту в межах норм витрат пального і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті. Витрати пального понад такі норми вважаються використанням пального в негосподарській діяльності суб’єкта господарювання.

Коли обійдеться без нарахування штрафної санкції

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчисленого згідно з п. п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Підпунктом 266.10.2 п. 266.10 ст. 266 ПКУ встановлено, що у разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені п. п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої ПКУ за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

Нагадаємо, що у 2018 році фізичні особи сплачують податок на нерухоме майно за 2017 рік. Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платникам податку за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня. Розрахунок здійснюється на підставі відомостей державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення-рішення. За порушення термінів сплати податків платники притягуються до відповідальності у вигляді штрафу від 10 до 20% своєчасно несплаченої суми.

Щоб обрати вірний код для сплати ПДФО

Головне управління ДФС у Тернопільській області для зручності платників надає коди бюджетної класифікації для сплати податку на доходи фізичних осіб.

Так, наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 №11 «Про бюджетну класифікацію», затверджено наступну Класифікацію доходів бюджету з податку на доходи фізичних осіб:

- 11010100 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати;

- 11010200 – податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами;

- 11010400 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата;

- 11010500 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування;

- 11010600 – фіксований податок на доходи фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, нарахований до 1 січня 2012 року;

- 11010700 – надходження сум реструктурованої заборгованості зі сплати податку на доходи фізичних осіб;

- 11010800 – податок на доходи фізичних осіб із доходу у вигляді процентів;

- 11010900 – податок на доходи фізичних осіб із суми пенсійних виплат або щомісячного довічного грошового утримання, що оподатковуються відповідно до п. п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України.

 

Деклараційна кампанія-2018 набирає обертів

 

            З 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування громадянами майнового стану та доходів, отриманих у 2017 році. Аби забезпечити належне її проведення працівники Кременецької ОДПІ всю свою діяльність спрямовують на налагодження партнерських відносин з платниками податків, створення сприятливих умов для подання громадянами декларації та сплати ними податків. Так, протягом січня-лютого поточного року кременчани подали вже 135 декларацій, задекларувавши при цьому доходів на загальну суму 3718,8 тис.грн.

            Фахівці Кременецької ОДПІ застерігають громадян, які прагнуть ухилитися від декларування доходів, і нагадують, що дарма окремі з них вважають, що його діяльність чи інші способи отримання прибутку залишаються поза увагою контролюючих органів. На сьогодні у розпорядженні податківців – сучасні електронні бази даних та налагоджений обмін інформацією з іншими контролюючими органами та держструктурами. Адже, не завжди поспішають декларувати свої доходи ті, хто отримує їх від надання індивідуальних платних послуг. Наприклад, від ремонту та здавання в оренду (найм) квартир, репетиторства, музичного супроводу, догляду за дітьми.

            Разом з тим процес декларування доходів передбачає не лише сплату податків але обов`язки держави щодо повернення частини коштів у разі використання платниками податків права на податковий кредит (податкову знижку).

            Для цього платник податку має подати річну декларацію з метою зменшення свого загального річного оподатковуваного доходу на суму деяких витрат.

            До складу податкової знижки включаються фактично понесені витрати протягом 2017 року (підтверджені документами), а саме: сплаченні кошти за навчання, страхові платежі за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення, здійснення витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій, на оплату державних послуг, пов`язаних з усиновленням дитини, повернення  фінансовим установам процентів за іпотечний кредит, тощо.

            Минулого року правом на отримання податкової знижки скористалося 155    громадян, яким повернуто понад 258.5 тис.грн.

            З початку поточного року цим правом скористалися  90 громадян, які отримали у вигляді податкової знижки 165,2 тисяч гривень.

            Кременецька ОДПІ звертає увагу громадян, що подати декларацію можна з понеділка по четвер з 9.00 до 18.00 год, у п`ятницю з 9.00 до 16.45 год, у суботу з 9.00 до 13.00 год до Центру обслуговування платників, який знаходиться за адресою м.Кременець, вул.У.Самчука,6 .

   Шановні громадяни! Не зволікайте, виконайте свій конституційний обов’язок – задекларуйте свої доходи!

 

        

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь