Вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2018 11:49

Сьогодні в Україні відзначають День ліквідатора аварії на ЧАЕС 14. День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Ліквідували катастрофу найрізноманітніші за професією люди: пожежні, інженери-конструктори, будівельники, військовослужбовці, енергетики-атомники, навіть прості робітники і колгоспники, яких мобілізувало радянське керівництво, щоб усунути аварію. Ці люди, як мінімум 90000 чоловік, гасили пожежі, дезактивували приміщення і промплощадки, забруднені території навколо станції, проектували і будували «Укриття», готували і здійснювали післяаварійний пуск блоків ЧАЕС.

Незважаючи на те, що День ліквідатора досить складно назвати торжеством, самі ліквідатори, після всього, що вони пройшли, вважають цей день професійним святом. Традиційно, 14 грудня проходить досить багато різних пам'ятних заходів, які повинні нагадати нам про цю трагедію, і про героїв, які врятували мільйони життів, пожертвувавши своїми.

Участь у такому заході взяли й працівники Кременецької міської ради та вшанували пам'ять людей, котрі пережили це лихо та тих, кого уже немає з нами.