Новини ОДПІ

Дата: 03.08.2018 12:04

Оподаткування плати за землю – у роз”яснені Мінфіну

Кременецька ОДПІ доводить до відома наказ Мінфіну від 06.07.2018 №602 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування платою за землю:

Так, затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо справляння плати за землю у разі оренди площі у багатоквартирному будинку; щодо сплати земельного податку власником нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, права на яку у такої особи не оформлені, щодо справляння земельного податку з фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку.

Вказаний наказ оприлюднений на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України.

Внесено зміни до Податкового кодексу

28.07.2018 року набрав чинності Закон України від 03.07.2018 №2477-VIII «Про внесення змін до Подат кового кодексу України (Далі –Закон №2477-VIII).

Законом №2477-VIII внесено зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010р.№2755-VI із змінами і доповненнями згідно з якими:

• до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України, у т.ч.аліменти, що виплачуються нерезидентом (п.п.165.1.14 п.165.1 ст.165 Кодексу);
  • платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п.164.6 ст.164 Кодексу, суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім”ї першого ступеня споріднення (п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 Кодексу).

Закон №2477-VIII набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування.

Довідково:Закон №2477-VIII опубліковано 27.07.2018 в газеті «Голос України» №137.

Які документи повинні знаходитись на торговельному місці у фізичної особи-підприємця

Фізичні особи-підприємці повинні забезпечити наявність на торговельному місці таких документів;

• виписка або витяг з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб; фізичних осіб-підприємців; громадських формувань;
  • реєстраційне посвідчення на реєстратор розрахункових операцій (або його копія);
  • остання довідка про опломбування РРО (або її копія);
  • книги обліку розрахункових операцій (остання використана та поточна);
  • документ, що підтверджує право власності (оренди, суборенди) місця здійснення торговельної діяльності;
  • книга обліку доходів та витрат (книга обліку доходів);
  • ліцензія (у випадках, установлених нормами чинного законодавства);
  • свідоцтво платника ПДВ (у випадках, якщо суб”єкт господарювання зареєстрований платником ПДВ);
  • документ, що посвідчує особу, яка здійснює торговельну діяльність;
  • трудові угоди з найманими працівниками (у випадках використання найманої праці).