Новини ОДПІ
До уваги платників податку на прибуток
Кременецьке управління ГУ ДФС у Тернопільській області повідомляє, що ДФС України листом від 01.04.2019 №10824/7/99-99-15-02-01-17 (далі – Лист ДФС №10824) надала роз’яснення Міністерства фінансів України стосовно застосування положень п. п. 140.4.1 п. 140.4 ст. 140 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у частині порядку оподаткування доходів від участі в капіталі та доходів у вигляді дивідендів, нарахованих за фінансовими інвестиціями в інститути спільного інвестування (далі – ІСІ), які обліковуються за методом участі у капіталі.
У Листі Міністерства фінансів України від 06.03.2019 № 11210-09-5/6621 зазначено, що платник податку на прибуток – інвестор, який здійснює облік фінансових інвестицій в ІСІ за методом участі у капіталі, не здійснює коригування (зменшення) фінансового результату до оподаткування податком на прибуток підприємств відповідно до п. п. 140.4.1 п. 140.1 ст. 140 ПКУ на суму нарахованих доходів від участі у капіталі, що відображаються в бухгалтерському обліку збільшенням балансової вартості фінансових інвестицій.
Більш детальніше про це у лист ДФС №10824 розміщеному на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/73328.html.
Щодо подання звітності юридичною особою – сільськогосподарським товаровиробником
Відповідно до п. п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України сільськогосподарські товаровиробники, зокрема, юридичні особи для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають до 20 лютого поточного року:
- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), – контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
- звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки – контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки (юридичні особи);
- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (юридичні особи) – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;
- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.
У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).
Якщо у юридичної особи – сільськогосподарського товаровиробника у власності та/або користуванні, у тому числі на умовах оренди, є земельна(і) ділянка(и), що розташована(і) в межах території одного органу місцевого самоврядування, та місцезнаходження земельної ділянки співпадає з місцезнаходженням платника, то такий сільськогосподарський товаровиробник подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку) і загальну, і звітну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи.
Загальна декларація є підставою для реєстрації юридичної особи платником єдиного податку четвертої групи.
Затверджено нові довідники податкових пільг станом на 01.04.2019
Кременецьке управління ГУ ДФС у Тернопільській області звертає увагу, що ДФС України затверджено довідники податкових пільг станом на 01.04.2019, а саме:
- довідник податкових пільг № 92/1, що є втратами доходів бюджету;
- довідник інших податкових пільг № 92/2.
Відзначимо, що у зазначених довідниках надано перелік пільг з податку на прибуток підприємств, плати за землю, ПДВ, акцизного податку, податку на нерухоме майно, місцевих податків та зборів, державного мита, а також початок та кінець дії пільг.
Довідники податкових пільг розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html.
Від платників Тернопілля до держбюджету – 286,2 млн грн ПДВ
Впродовж січня–березня цього року суб’єкти господарювання Тернопільщини спрямували до Державного бюджету України 286,2 млн грн податку на додану вартість. Порівняно із відповідним періодом 2018 року фактичні надходження збільшились на 2,6 млн грн або на 0,9 відсотка.
Варто зазначити, що податок на додану вартість – один із бюджетоформуючих платежів. Його частка у сплачених до державної скарбниці доходах платниками нашого регіону складає 41 відсоток.
Середньомісячна сплата цього платежу впродовж першого кварталу складає 95,4 млн гривень. Порівняно з січнем-березнем 2018 року - плюс 900 тис. гривень.
У березні цього року суб’єкти господарювання Тернопілля сплатили 75 млн грн податку на додану вартість. Це проти 64,4 млн грн цього платежу, що спрямували платники у березні 2018 року. Тобто цьогоріч фактичні надходження ПДВ у березні зросли на 10,6 млн грн або на 16,5 відсотка.
До речі, на початок квітня цього року на обліку в органах ДФС області перебувало 2 987 платників ПДВ, з них 2563 юридичних осіб та 424 фізичних осіб - підприємців. Порівняно з аналогічним періодом минулого року їхня кількість зросла: юридичних осіб плюс 191, а приватних підприємців - на 34 особи.