Причини припинення виплати пенсій та умови її поновлення

Дата: 05.10.2018 14:11

До спеціалістів Кременецького  об’єднаного управління Пенсійного фонду України з питанням щодо причин припинення виплати пенсій та умови її відновлення звертаються жителі району та міста. Відповідні роз’яснення надала заступник начальника відділу призначення, перерахунку та виплати пенсій Костюк Н.А.

«Згідно з Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування» виплата пенсії пенсіонерам припиняється за таких причин:

- якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

- якщо пенсіонер виїжджає на постійне проживання за кордон, та інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України;

- неотримання пенсіонером призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;

- смерть пенсіонера.

Виплата пенсії поновлюється у разі звернення пенсіонера особисто з заявою та паспортом, крім випадків продовження виплати пенсії по інвалідності.

Статтею 46 цього Закону передбачено, що нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три  роки до звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.

Заява про виплату пенсії, на яку пенсіонер мав право, але не одержав з власної вини, подається особисто заявником до органу, що призначає пенсію за місцем перебування пенсіонера на обліку.

Особа, яка звертається за пенсією за минулий час, повинна пред’явити паспорт (або інший документ, що засвідчує її особу, місце постійного проживання та вік).»

Адміністрація об’єднаного управління