Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Презентація результатів роботи Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Дата: 26.11.2018 14:36
Кількість переглядів: 858

Картинки по запросу БПД логотип

        Основними завданнями місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які відкрили свої  двері для громадян 01 липня 2015 року, є захист прав цих громадян шляхом забезпечення рівного доступу до правосуддя та правової інформації, а також посилення правової спроможності  територіальних громад та соціально вразливих груп населення.

         За дев’ять місяців 2018 року до Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулось  4422 особи, з яких 4058 осіб отримали роз’яснення та консультації та у 364 громадян прийнято звернення на надання безоплатної вторинної правової допомоги, а саме - складення процесуальних документів та здійснення представництва їх інтересів у судах. Видано 344 накази про уповноваження на надання БВПД та 4 накази про відмову від отримання БПВД, з них 201 наказ на призначення адвокатів та 203 накази на відповідальних працівників місцевого центру. Звернення, з якими  громадяни звертаються за безоплатною правовою допомогою, найчастіше стосуються питань соціального забезпечення, цивільного, сімейного, спадкового, житлового, договірного, трудового та земельного права.

 

Фото без опису
 

         З метою розширення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги жителів Збаразького, Зборівського, Кременецького, Лановецького та Шумського районів, які знаходяться в зоні юрисдикції Кременецького місцевого центру, його працівники постійно проводять інформаційно-просвітницькі заходи у територіальних громадах, в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадських організаціях, трудових колективах та органах самоорганізації населення. За січень-вересень 2018 року  Кременецьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено 185 правопросвітницьких заходів  з жителями територіальних громад, у трудових колективах підприємств, установ організацій, цільових аудиторій громадян та студентів і учнів навчальних закладів, на яких присутніх проінформовано про їх конституційне право на безоплатну правову допомогу і механізми реалізації такого права та змісту правових реформ, що проводяться Урядом України.

Зокрема, проведено, з них -  з жителями територіальних громад, для цільової аудиторії спільнот громадян, трудових колективів підприємств, установ, організацій   з найактуальніших питань – 55, РЦЗ та іншими державними установами – 65 та 45 у навчальних закладах та надано методичну допомогу 189 ОМС та установам - провайдерам БПД. Розміщено 415 інформації на інформаційних сайтах партнерів, 12 інформацій - у інтернет - виданнях, взято участь у 9 радіопрограмах та надруковано 14 матеріалів у місцевих газетах.

        Особливо слід відмітити плідну співпрацю місцевого центру та його структурних підрозділів – бюро правової допомоги з районними центрами зайнятості, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управліннями соціального захисту населення, з якими спільно організовуються та проводяться семінари, круглі столи, тренінги, прийоми громадян, зокрема для учасників АТО та соціально незахищених громадян.

         Для забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги у віддалених  населених пунктах, місцевим центром організовано роботу 292 мобільних та дистанційних  консультаційних пунктів доступу до БПД, куди за правовою допомогою звернулось 1082 особи. На постійній основі працюють мобільні  консультаційні пункти у Борсуківській, Вишнівецькій, Великодедеркальській, Залозецькій, Лопушненській, Почаївській та Чернихівецькій територіальних громадах. Також, в зоні юрисдикції МЦ діє 38 дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, в районних філіях обласної служби зайнятості та бібліотеках. Крім того, у Кременецькому районі, з метою підвищення рівня забезпечення доступу соціально-незахищених верств населення до правої допомоги, надання жителям району за місцем проживання правової допомоги, спрощення механізму звернення для громадян, які потребують соціальної підтримки, запроваджено прийом громадян за місцем проживання «мобільним соціальним офісом». За 6 місяців 2018 року здійснено 6 виїзних прийоми, під час яких за правовою допомогою звернулось 24 осіб.

Місцевим центром налагоджена співпраця з громадськими організаціями учасників АТО (ГО «Спілка учасників АТО Кременецького району», Збаразький відокремлений підрозділ ГО «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України», ГО «Воїнів Антитерористичної операції Лановецького району», «Спілка АТО «Борці за справедливість» м.Шумськ, Зборівське відокремлене відділення ГО «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України», ГО УАТО в Збаразькому районі «Побратими Тернопілля», районними осередками Всеукраїнської організації інвалідів  "Союз організацій інвалідів України" (Кременецьким та Лановецьким) та районними організація товариства Червоного Хреста України, ГО «Мальовничий Кушлин». За 9 місяців  2018 року надано безоплатну вторинну правову допомогу 265 малозабезпеченим особам, 14 учасникам бойових дій, 4 внутрішньо переміщеним особам, 5 дітям- сиротам, 1дитина та 55 особам з обмеженими фізичними можливостями.

         Фахівці Кременецького місцевого центру забезпечили доступ до електронних сервісів Міністерства Юстиції для 116 клієнтів.

        Можна відмітити, що проведений аналіз  показників роботи місцевого центру щодо звернень громадян,  які звернулися до центру за безоплатною правовою допомогою,  свідчить про значне зростання кількості осіб, які потребують отримання кваліфікованої правової допомоги саме через систему безоплатної правової допомоги.

 

Щодо розподілу клієнтів Кременецького  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за  статтю

 

Протягом трьох кварталів 2018 року до місцевого центру звернулось 2177  жінок та 1296 чоловіків.

 

Фото без опису

 

Щодо розподілу клієнтів Кременецького  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за віковою категорією

 

Щодо вікової категорії клієнтів центру, то з липня по вересень    поточного року найбільша кількість звернень надійшла від осіб віком від 35 до 60 років – 1808 звернень,  від 18 до 35 років  звернулася 1027 осіб,  у віці понад 60  років – 615 осіб та 17 осіб  у віці  до 18 років.

Фото без опису

 

Так, за звітний період найбільше письмових звернень про надання БВПД,було зареєстровано від малозабезпечених осіб (середньомісячний дохід яких менше двох прожиткових  мінімумів для осіб відповідного віку ) – 265 (82,07%), інвалідів - 55 (11,72 %), діти та діти сироти – 6(0,69%), ветеранів війни – 14(4,14%) та внутрішньо переміщених осіб – 4 (1,38%) .

 

Фото без опису

 

За  січень-вересень 2018 року до Лановецького бюро правової допомоги звернулось 804 особи, з яких 710 отримали роз’яснення та консультації, а від 94 громадян прийнято звернення на надання безоплатної вторинної правової допомоги, а саме - складення процесуальних документів та здійснення представництва їх інтересів у судах.  Найчастіше у громадян виникали питання із галузі сімейного права (розірвання шлюбу, позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів, визначення місця проживання дітей) – 34 % від загальної кількості звернень, актуальні питання і щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення (встановлення фактів родинних відносин, належності правовстановлюючих документів) – 14 % від загальної кількості, звернень  з питань спадкового права (визнання права власності на спадкове майно, порядок спадкування за заповітом та законом, оформлення спадщини) становить – 13%, з питань соціального забезпечення – 12 % та житлового права – 11%.

З метою розширення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги та формування правової культури жителів  населених пунктів Лановецького району, працівники бюро постійно проводять інформаційно-просвітницькі заходи в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади, з жителями  територіальних громад, для трудових колективів підприємств, установ, громадських організаціях. Усього за 9 місяців поточного року проведено 34 таких заходи. Працівники бюро завітали  до трудового колективу Лановецького РЕМ, провели зустріч – інформування з колективами Лановецьке відділення «Приватбанку» та Лановецької дільниці Шумського УЕГГ ПрАТ «Тернопільгаз», відбулась зустріч з працівниками Гриньківської та Молотківської сільських рад тощо. Лановецьке бюро правової допомоги співпрацює з Лановецькою районною філією Тернопільського обласного центру зайнятості, беручи активну участь у проведені тематичних семінарів для безробітних, долучається до проведення виїзних прийомів громадян. Особливо хочеться відмітити плідну співпрацю Лановецького бюро правової допомоги з Лановецькою райдержадміністрацією, Лановецькою районною радою, Лановецькою міською радою та Борсуківською ОТГ, керівники та працівники яких ідуть на зустріч у питанні висвітлення роз’яснення правового характеру на офіційних сайтах та проведення виїзних прийомів для жителів громад.

Крім того, працівниками бюро проведено прийом громадян у мобільних консультаційних пунктах доступу до БПД. Так протягом 9 місяців 2018 року було здійснено 52 виїзди,  під час яких за правовою допомогою звернулось 197 осіб.

Так, зокрема, з метою інформування  жителів району про їхні права та механізми їх захисту, здійснено прийом громадян у сільських радах Лановецької ОТГ та Борсуківській ОТГ, Вишгородоцькій та Борщівській, Іванковецькій, Влащинецькій, Ванжулівській сільських радах.

Одним з основних завдань правопросвітництва, що виконує Лановецьке бюро правової допомоги є підвищення рівня правової освіченності  серед такої категорії населення, як молодь. Для реалізації цього завдання працівниками Лановецького бюро правової допомоги була проведена правопросвітницька робота в навчальних закладах району. Фахівці бюро відвідали НВК Лановецьку ЗОШ 1-11І ст. № 2 – гімназія,  в якій проінформували учнів, щодо введення нового зразка паспорта громадянина України –ID-картки, з учнями НВК «Лановецька ЗОШ № 1 І-ІІІ ступенів-ліцей ім. Юрія Коваля»  та відвідувачами Комунальної установи «Центральна районна бібліотека для дорослих» централізованої бібліотечної системи проведено семінар на тему «СтопБулінг». Також  фахівці Лановецького бюро провели правопросвітницькі заходи  в Молотківській ЗОШ І-ІІ ступенів, Ванжулівській ЗОШ І-ІІ ступенів, Вишгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Лановецьке бюро співпрацює з громадськими організаціями: ГО «Воїнів Антитерористичної операції Лановецького району», районним осередком Всеукраїнської організації інвалідів  "Союз організацій інвалідів України" та районною організацією товариства Червоного Хреста України.

З метою більшої поінформованості населення працівники бюро систематично беруть участь у Всеукраїнському проекті «Я Маю Право».

Отримати правову допомогу жителі Збаразького,Ланівецького, Кременецького та Шумського районів можуть, зателефонувавши до Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за номером: (03546) 2-52-33, або за допомогою скайп-зв’язку:kremeneckiy_mc. Місцевий центр розташований за адресою: вул. Шевченка, 59А, м. Кременець.

Звернутися за правовими консультаціями, а також за повною інформацією щодо права на безоплатну вторинну правову допомогу можна до Шумського бюро правової допомоги за адресою: м. Шумськ, вул. Шевченка, 3; тел.: (03558) 2-24-45.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь