72,9% травмованих на виробництві – чоловіки

Дата: 26.02.2019 15:28

72,9% травмованих на виробництві – чоловіки

Упродовж 2018 року Фондом соціального страхування України зареєстровано 4 805  потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві, серед яких 3 505 осіб, або 72,9% складають чоловіки, 1 300 осіб, або 27,1% – жінки. Для всіх потерпілих Фонд здійснює компенсацію втраченого за період тимчасової непрацездатності заробітку, оплату лікування в закладах охорони здоров’я та у разі встановлення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності фінансує щомісячні страхові виплати і одноразові допомоги, медичні та соціальні послуги.

Серед причин виробничих нещасних випадків за аналітичними даними минулого року переважають організаційні – вони складають 66,8% від усіх зафіксованих. Зокрема, йдеться про невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов’язків, порушення правил безпеки руху, технологічного процесу тощо. Через психофізичні причини сталось 20,9% нещасних випадків, через технічні – 12,3%.

Найвищий рівень травматизму спостерігається серед працівників віком від 50 до 59 років (1 262 особи, що складає 26,3% від загальної кількості травмованих по Україні за 2018 рік).

Нагадаємо, за рахунок коштів Фонду здійснюється надання медичної та соціальної допомоги потерпілим, у тому числі:

– забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення;

– лікування в закладах охорони здоров’я;

– забезпечення медичною реабілітацією;

– забезпечення санаторно-курортним лікуванням;

– забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (протезно-ортопедичними та іншими виробами);

– забезпечення спеціальними засобами пересування (колясками);

– виплати на спеціальний медичний догляд, на постійний сторонній догляд і на побутове обслуговування;

– фінансування витрат на додаткове харчування;

– зубопротезування, очне протезування, забезпечення окулярами, контактними лінзами та слуховими апаратами та інше.

Прес-служба виконавчої дирекції