Новини ОДПІ

Дата: 01.07.2019 14:50

Щодо запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового

Кременецьке управління ГУ ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. 23 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) накладні/розрахунки коригування, складені до 30 червня 2019 року (включно), реєструються в Єдиному реєстрі акцизних накладних до 15 липня 2019 року (включно). Розподіл обсягів залишків пального, що обліковуються у платників податку в системі електронного адміністрування реалізації пального, між акцизними складами/акцизними складами пересувними, здійснюється на підставі акцизних накладних у двох примірниках, складених з 16 до 20 липня 2019 року (включно) платниками податку та суб’єктами господарювання, які з 1 липня 2019 року не підпадають під визначення платників податку відповідно до пункту 212,1 статті 212 ПКУ, та реєстрації таких примірників у Єдиному реєстрі акцизних накладних:

- перших примірників – особою, що складала акцизну накладну, з 16 до 20 липня 2019 року (включно);

- других примірників – отримувачем пального – розпорядником акцизного складу з 16 до 22 липня 2019 року (включно).

Більш детально про це йдеться у листі ДФС України від 25.06.2019 №19991/7/99-99-12-03-03-17.

Актуальна тема: період, з якого часу запроваджено ліцензії на зберігання та торгівлю пальним та їхня вартість

Ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним запроваджено з 01.07.2019.

Ліцензії на право зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним видаються терміном на п’ять років. Встановлено річну плату за ліцензії на право зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним у розмірі:

• на право зберігання пального – 780 гривень  на кожне місце зберігання пального;
  • на право роздрібної торгівлі пальним – 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним;
  • на право оптової торгівлі пальним:

- за наявності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним – 5000 гривень за кожне таке місце;

- за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним, – 10000 гривень.