Відбулося перше засідання Комісії з питань Бюджету участі

Дата: 24.09.2019 08:52

Учора, 23 вересня, у Кременецькій міській раді відбулося перше засідання Комісії з питань Бюджету участі, котре очолив заступник міського голови Володимир Шевчук. До складу комісії увійшли також працівники міської ради, депутати, керівники громадських організацій, активісти.

Відтак, розпочали вивчення проектів, поданих кременчанами для реалізації через громадський бюджет, котрих до оголошеного терміну надійшло дванадцять.
В Україні перші міста почали запроваджувати громадський бюджет ще у 2015 році. На сьогодні, близько 100 міст України успішно працюють із бюджетом участі та реалізують подані мешканцями проекти, щороку кількість поданих проектів зростає. Кременець у 2020 році зробить це вперше.
Серед основних вимог Кременецького громадського бюджету на 2020 рік – авторство жителів міста, реалізація на землі, яка у власності міста.
Повний кошторис одного проекту – не більше 100 000 грн. За умовами також проект не повинен потребувати на обслуговування коштів міського бюджету надалі.
Голосують жителі Кременця та громадяни, що проживають, навчаються в місті.
Одна людина може підтримати не більше, ніж п'ять проектів. Переможців має бути три.
Інформаційна кампанія із ознайомлення з проектами розпочнеться з 26 вересня і триватиме до 15 жовтня, а голосування проходитиме з 16 жовтня до 15 листопада.
Результати будуть оголошені до 1 грудня.
Кілька проектів комісія сьогодні направила авторам на доопрацювання. Після остаточного відбору для голосування перелік, характеристики, обґрунтування необхідності їх втілення будуть оприлюднені для широкого загалу.