Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини податкової

Дата: 18.11.2019 11:29
Кількість переглядів: 329

Фото без опису

Запрошуємо до опитування

Державна податкова служба, ідучи в ногу з часом, дотримуючись світових тенденцій, не перестає змінюватись та удосконалюватись. Істина народжується в діалозі, тому відомству дуже важливо почути думку платників. Адже хто, як не вони, на практиці відчувають усі переваги та недосконалості тих чи інших сервісів? Тому саме користувачі, зі свого боку можуть внести пропозиції щодо розширення сфери послуг, вказати, які вже з діючих електронних сервісів можна покращити.

Тому Державна податкова служба України за участю Науково-дослідного інституту фіскальної політики Університету державної фіскальної служби України проводить загальнонаціональне опитування. Триватиме такий захід із 28 жовтня по 30 листопада 2019 року. Мета – визначити, наскільки платники податків задоволені рівнем сервісного обслуговування, ідентифікувати проблемні питання, що потребують особливої уваги з метою покращення надання послуг.

Отримані результати будуть використані для підготовки плану дій з удосконалення сервісів податкової служби у рамках реалізації концептуальних напрямів реформування системи органів, що реалізують державну податкову політику.

Варто мати на увазі, що опитування є анонімним та добровільним. Відповіді залишаться конфіденційними і будуть використані виключно в цілях опитування.

Тож, шановні платники, звертаємось до вас із проханням взяти активну участь в опитуванні. Заповнити анкету можна за посиланням https://forms.gle/mu4MCSzTFXk9dH5f8.

Що із вартістю товарів, придбаних у платників єдиного податку, при коригуванні (збільшенні або зменшенні) фінансового результату?

 

Відповідно до п. 137.1 ст. 137 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податок на прибуток підприємств нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною ст. 136 ПКУ, від бази оподаткування, визначеної згідно зі ст. 135 ПКУ.

Базою оподаткування є грошове вираження об’єкту оподаткування, визначеного згідно із ст. 134 ПКУ з урахуванням положень ПКУ (п. 135.1 ст. 135 ПКУ).

Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ (п. п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ).

Відповідно до норм ПКУ при коригуванні (збільшенні або зменшенні) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку) вартість товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у платників єдиного податку, не враховується.

 

Обєкт оподаткування змінив призначення. Як інформувати податкову

Кременецьке управління ГУ ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання. При зміні призначення об’єкта оподаткування або його перепрофілювання (зміна графи 3 «Тип об’єкта оподаткування) інформація щодо такого об’єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється (у графу 2 вноситься значення «6 - закриття об’єкта оподаткування»), у другому – оновлена інформація про об’єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого (у графу 2 вноситься значення «1 – первинне надання інформації про об’єкти оподаткування»), при цьому ідентифікатор об’єкта оподаткування змінюється.

При зміні типу, найменування, місцезнаходження, виду права на об’єкт оподаткування та стану об’єкта оподаткування (об’єкт оподаткування не закривається, а тільки змінюється) інформація щодо такого об’єкта оподаткування надається в повідомленні одним рядком, при цьому зазначається оновлена інформація про об’єкт оподаткування щодо якого відбулися зміни, та у графу 2 «Код ознаки надання інформації» вноситься значення «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування».

Слід нагадати, що при зміні відомостей про об’єкти оподаткування, об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, повідомлення за ф. №20-ОПП з оновленою інформацією подається протягом 10 робочих днів після зміни відомостей про такі об’єкти оподаткування, а саме: зміни типу, найменування, місцезнаходження, виду права на об’єкт оподаткування та стану об’єкта оподаткування.

 

На Тернопільщині лише за місяць працевлаштували понад 7 тисяч людей

 

Головне управління ДПС у Тернопільській області проводить систематичну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо переваг отримання легальної заробітної плати та негативного ставлення до неофіційних трудових відносин. Проте є роботодавці, які виплачують своїм працівникам заробітну плату без сплати податку на доходи фізичних осіб та внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

У кожному районі Тернопільщини створені робочі групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, до складу яких входять, зокрема, і представники податкової служби. Зазначені групи здійснюють обстеження суб’єктів господарювання щодо дотримання норм трудового законодавства, оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.

Податківці спільно з органами місцевої влади провели розяснювальну роботу щодо контролю за додержанням законодавства про оплату праці з керівниками 1099 підприємств. Результат не забарився. Значна частина їх, а це – 1048 (95%) суб’єктів господарювання підвищили рівень виплати заробітної плати своїм працівникам. Відтак бюджети додатково отримали 15,3 млн грн, з яких 7 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 8,3 млн грн єдиного внеску.

За результатами контрольно-перевірочної роботи щодо платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи громадянам із порушенням вимог податкового та іншого законодавства, з початку року проведено 67 перевірок. Зокрема, інспектори перевірили 47 суб’єктів господарювання-юридичних осіб та 20 підприємців. Порушникам донарахували 17,3 млн грн податків та зборів, зокрема, 5 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 2,1 млн грн єдиного внеску та мільйон гривень військового збору.

Завдяки активізації роз’яснювальної роботи щодо необхідності належного оформлення трудових відносин із найманими працівниками в жовтні прийняли на роботу 7076 працівників.

Розширено коло осіб, які підлягають обов’язковому обліку в органах доходів і зборів

 

Як повідомляють у Тернопільській митниці ДФС, Законом України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів» внесено зміни до статті 455 Митного кодексу України (далі – Кодекс).

Передбачено взяття на облік  осіб, які  під час провадження своєї діяльності є учасниками відносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, здійснюватиме централізований облік осіб (резидентів та нерезидентів): декларантів, перевізників, гарантів, авторизованих економічних операторів, інших підприємств, контроль за діяльністю яких здійснюється органами доходів і зборів.

Однак ця вимога не поширюється на:

- громадян, які переміщують через митний кордон України особисті речі, транспортні засоби особистого користування та інші товари для особистих, сімейних чи інших потреб, не пов'язаних із провадженням підприємницької діяльності;

- осіб, які мають пільги згідно із статтями 383-386, 388, 389, 391 і 392 Кодексу та переміщують товари, у зв'язку із ввезенням яких на митну територію України та вивезенням їх за межі цієї території такі пільги надаються;

- осіб, які здійснюють переміщення товарів із використанням книжки (карнета) А.Т.А.;

- осіб, які переміщують товари, необхідні для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій, у рамках міжнародних договорів України та товари, визначені відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу» гуманітарною допомогою;

- осіб-нерезидентів, які переміщують порожні транспортні засоби комерційного призначення прохідним транзитом.

Неперебування на обліку в органах доходів і зборів осіб, визначених частиною першою статті 455 Кодексу, є підставою для відмови у прийнятті митної декларації, митному оформленні, випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Перебування на обліку в органах доходів і зборів осіб-нерезидентів відповідно до частини першої статті 455 Кодексу є обов'язковим з 1 липня 2021 року. Органи доходів і зборів розпочинають облік осіб – нерезидентів відповідно до частини першої статті 455 Кодексу через 180 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів».

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь