У Кременці вшанували пам`ять жертв Голодомору
Кременеччина, як вся Україна, вшанувала День пам’яті жертв Голодомору. Традиційно кременчани зібралися на подвір’ї колишньої в’язниці, нині Кременецький професійний ліцей. Священики відправили заупокійну службу, де у спільній молитві згадали усіх, хто загинув страшною смертю – був заморений голодом. На щастя, наш край в силу історичних обставин не торкнулися ці жахіття. Проте, мабуть, у кожного є знайомі чи родичі, чиї сім`ї торкнулася ця трагедія.
День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
Голодомор 1932–33 років, який забрав життя понад 7 000 000 людей – це страшна частина родинної історії майже кожного сучасного українця. Щохвилини від штучного голоду помирало 26 людей. Зникали не лише сім’ї, а й цілі села. Згідно з соцопитуванням 2018 року, 79% українців вважають Голодомор геноцидом — злочином радянської влади проти українського народу
У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні на міждержавному рівні, крім України, визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.