«16 днів проти насильства»

Дата: 25.11.2019 15:56

Щорічно у світі проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.
Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
– 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

До осіб, які вчинили домашнє насильство застосовуються спеціальні заходи: офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї; взяття на профілактичний облік терміном на один рік. Невід’ємною складовою системної і комплексної роботи з сім’єю, в якій вчиняється насильство, є здійснення корекційної роботи з кривдниками та членами сімей, які стали жертвами. З такими сім'ями працюють психологи, які проводять корекційні програми.
Відділом сім’ї, молоді та спорту Кременецької міської ради спільно з відділом у справах сім`ї, молоді фізичної культури та спорту райдержадміністрації розроблено план заходів, які проводитимуть за участю представників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, відділу освіти, районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості, правоохоронних органів, та інших районних структур. До акції в районі долучаються загальноосвітні школи міста та району, які братимуть участь у запланованих заходах.