Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини податкової

Дата: 04.12.2019 11:14
Кількість переглядів: 528

Фото без опису

Запуск програмних реєстраторів розрахункових операцій: #пРРОсто

Кременецьке управління ГУ ДПС у Тернопільській області продовжує інформаційно-роз‘яснювальну кампанію щодо програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО), застосування яких передбачено нещодавно прийнятим законодавством.

Так, з 1 січня 2020 року ДПС представить програмне РРО для тестування. Його презентують, аби протестити та внести корективи.

Тестовий режим триватиме до 19 квітня 2020 року. Після цієї дати програмні РРО можна буде використовувати поряд з традиційними касовими апаратами.

За цей період платники зможуть ознайомитися з новими правилами, протестувати програмні РРО, зрозуміти їхні переваги і визначити для себе, якими моделями все ж користуватися в своїй діяльності. Зауважимо, що ДПС буде надавати своє програмне рішення безкоштовно, як і безкоштовно здійснювати його обслуговування і підтримку.

Звертаємо увагу, що з 1 жовтня 2020 розширюється перелік видів діяльності, щодо яких ФОПи 2-4 груп застосовують РРО, зокрема, підпадають такі види діяльності:

- реалізація товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

- реалізація технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;

- реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

- реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- роздрібна торгівля уживаними товарами в магазинах;

- ресторани, кафе, ресторани швидкого обслуговування, крім продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок і бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу;

- турагенства і туроператори;

- готелі та подібні місця тимчасового розміщення;

- реалізація текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів.

А вже з 1 січня 2021 року зобов’язані використовувати РРО підприємці – платники єдиного податку 2-4 групи.

Також з цього дня підвищуються ліміти доходу платників єдиного податку з 1,5 млн грн до 2,5 млн гривень.

Отож суб’єкт господарювання зможе обирати, чи використовувати класичний РРО (який застосовується сьогодні), чи користуватися окремим програмним рішенням, яке можна завантажити на комп’ютер, планшет, смартфон.

Розрахунок за ф. 1ДФ: коли надійшло повідомлення з кодом помилки 73 «Увага, такий запис направлено до відома і не підлягає вилученню»

Відповідно до п. п. «б» п. 176.2 ст. 176 розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише при нарахуванні сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Податковий розрахунок за ф. 1ДФ), затверджений наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 (далі – Порядок).

Згідно з п. 3.1 розд. III Порядку в реквізитах Податкового розрахунку за ф. 1ДФ, зокрема, відмічається відповідна клітинка «Звітний», «Звітний новий» чи «Уточнюючий» залежно від того, який податковий розрахунок подається.

При необхідності проведення коригувань Податкового розрахунку за ф. 1ДФ до закінчення строку його подання подається звітний новий податковий розрахунок.

Уточнюючий Податковий розрахунок за ф. 1ДФ подається при необхідності проведення коригувань податкового розрахунку після закінчення строку його подання. Уточнюючий податковий розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди.

При цьому коригування поданого і прийнятого Податкового розрахунку за ф. 1ДФ проводяться на підставі самостійно виявлених податковим агентом помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом.

Пунктом 4.4 розд. IV Порядку визначено, що порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим. Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.

Повідомлення щодо допущених помилок у поданому Податковому розрахунку за ф. 1ДФ містить перелік кодів помилок. При розгляді контролюючим органом звітного нового або уточнюючого податкових розрахунків, надісланого засобами електронного зв’язку, та виявлення, зокрема, наявності ідентичного запису в Центральній Базі даних Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (порівнюються суми доходу, податку, ознака доходу, ознака пільги, дати прийому та звільнення), такий повторно надісланий звіт підлягає відбракуванню за кодом помилки 73 «Увага, такий запис направлено до відома і не підлягає вилученню» (далі – код помилки 73) з причин дублювання, про що повідомляється суб’єкту господарювання. Такий запис направляється до відома і вилученню не підлягає.

При здійсненні коригування показників розд. І Податкового розрахунку за ф. 1ДФ для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати «1» – на виключення рядка; для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати «0» – на введення рядка; для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» – рядок на виключення, а в другому – «0» – рядок на введення (абзаци другий – п’ятий п. 4.4 розд. IV Порядку).

При здійсненні коригування показників розд. II Податкового розрахунку за ф. 1ДФ, зокрема, для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір – виключення****» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію (абзаци одинадцятий – дванадцятий п. 4.4 розд. IV Порядку).

Враховуючи те, що кожна ситуація виправлення податковим агентом допущених у поданому Податковому розрахунку за ф. 1ДФ помилок, у тому числі з кодом помилки 73, потребує детального розгляду та аналізу, то для отримання конкретної відповіді пропонуємо звернутися до контролюючих органів ДПС з наданням копій документів для отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій формі відповідно до ст. 52 ПКУ.

 

Еелектронна адреса та формат для відправлення податкової звітності та єдиного внеску

 

Кременецьке управління ГУ ДПС у Тернопільській області нагадує, що платники податків надсилають податкову звітність на електронну адресу zvit@sta.gov.ua.

Для формування та передачі звітності в електронному вигляді суб’єктами господарювання призначений Формат (стандарт) електронного документа звітності суб’єктів господарювання, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 29.11.2013 № 729 (далі – Формат (стандарт)).

Кожний документ звітності є файлом, що містить інформацію лише щодо одного звіту, перерахунку, декларації, додатка до декларації тощо. Документи можуть подаватись як окремими файлами, так і пакетом (п. 2 Формату (стандарту)).

Пакет звітних документів – певний перелік документів одного типу чи різних типів, що подаються суб’єктом господарювання в одному звітному періоді. Пакет повинен містити основний документ звітності та необхідні додатки до нього. Фізично пакетом документів є набір XML-файлів, які називаються згідно з форматом (стандартом) електронної звітності (п. 3 Формату (стандарту)).

Для формування та передачі звітності в електронному вигляді (у тому числі по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) суб’єктом господарювання використовуються файли у форматі XML.

 

Платники Тернопільщини спрямували до бюджету понад 6,5 млрд гривень

«На 841,4 млн грн порівняно з січнем-листопадом минулого року цьогоріч зросли надходження до Зведеного бюджету України від платників Тернопільщини. Адже за одинадцять місяців цього року вони спрямували до казни 6 млрд 539,5 млн грн податків та зборів», – про це повідомив виконувач обовязків начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Валерій Лісницький.

При цьому державний бюджет отримав 2 млрд 711,5 млн грн платежів. Це складає плюс 254,5 млн грн до минулого року або на 10,4 відсотка більше. Найбільше сплатили податку на додану вартість, податку на прибуток та акцизного податку.

Він зазначив, що до місцевих бюджетів у січні-листопаді цього року спрямували 3 млрд 911,6 млн гривень. Порівняно з 2018 роком приріст надходжень склав 640,7 млн грн або 19,6 відсотка. «Серед платежів, які найбільше поповнили скарбниці територіальних громад, – податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», – конкретизував Валерій Лісницький.

Лише у листопаді платники податків Тернопілля сплатили до зведеного бюджету 747,8 млн грн, що на 94,1 млн грн більше, ніж минулоріч. При цьому державний та місцевий бюджети отримали 368,1 млн грн та 407,8 млн гривень. Якщо порівнювати з листопадом 2018 року, то цьогоріч надходження до цих скарбниць зросли відповідно на 50,7 млн грн. та 60,8 млн гривень.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь