Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини ОДПІ

Дата: 08.01.2020 12:43
Кількість переглядів: 439

Фото без опису

ДПС рекомендує подавати за оновленою формою декларацію з податок на прибуток

Кременецьке управління ГУ ДПС у Тернопільській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2019 №481 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» (далі – Наказ №481) внесені зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та додатків до неї. 

Оскільки видання наказу №481 обумовлено змінами в податковому законодавстві, які набули чинності з 01.01.2019 року, то платникам податку на прибуток підприємств рекомендовано подавати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік за оновленою формою. 

Детально про зміни у формі Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та додатків до неї – на офіційному порталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/402371.html.

Заклади, що відносяться до вітчизняних з метою отримання податкової знижки за навчання

 

Відповідно до п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти регулює Закон України від 05 вересня 2017 року №2145-VІІІ «Про освіту» (далі – Закон № 2145) та спеціальні закони України:

- від 22 червня 2000 року №1841-III «Про позашкільну освіту» із змінами та доповненнями;

- від 11 липня 2001 року №2628-III «Про дошкільну освіту»;

- від 13 травня 1999 року №651-XIV «Про загальну середню освіту» із змінами та доповненнями;

- від 10 лютого 1998 року №103/98-ВР «Про професійну (професійно-технічну) освіту» із змінами та доповненнями; 

- від 01 липня 2014 року № 1556-VІІ «Про вищу освіту» із змінами та доповненнями.

Спеціальними законами визначено структуру та типи закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Відповідно до ст. 22 Закону №2145 юридична особа має статус закладу освіти, якщо основним видом діяльності є освітня діяльність.

Права та обов’язки закладу освіти, передбачені Законом №2145 та іншими законами України, має також фізична особа – підприємець або структурний підрозділ юридичної особи приватного чи публічного права, основним видом діяльності якого є освітня діяльність.

Разом з тим, відповідно до п. 5 частини першої ст. 1 та п. 6 частини першої ст. 7 Закону України від 02 березня 2015 року №222-VІІІ «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензія – право суб’єкта господарювання на провадження виду господарської діяльності або частини виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, зокрема, освітньої діяльності, яка ліцензується з урахуванням особливостей, визначених спеціальними законами у сфері освіти

Таким чином, з метою отримання податкової знижки за навчання, до вітчизняних відносяться заклади дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, основним видом діяльності яких є освітня діяльність. Типи закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти визначено спеціальними законами.

Нульова ставка та операції звільнені від оподаткування: новації в оподаткуванні ПДВ

 

Кременецьке управління ГУ ДПС у Тернопільській області звертає увагу платників податків щодо змін в оподаткуванні ПДВ з нового року.

Так, з 1 січня до 31 грудня 2021 року тимчасово звільняються від оподаткування ПДВ операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТЗЕД) (п. 63 розд. ХХ Податкового кодексу України).

Також з 1 січня 2020 року до 1 січня 2025 року продовжено період оподаткування ПДВ за нульовою ставкою операцій підприємств з інвалідністю (Закон України від 05.12.2019 р. №344-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для діяльності підприємств та організацій, заснованих громадськими об'єднаннями осіб з інвалідністю»). Ідеться про постачання товарів та послуг, що безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів, які засновані такими організаціями та є їхньою власністю, де кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить протягом попереднього звітного періоду не менше 50% середньооблікової кількості штатних працівників, а фонд оплати праці таких інвалідів протягом звітного періоду – не менше 25% суми загальних витрат на оплату праці, що відносяться до складу витрат виробництва (п. 8 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України).

Платники Тернопільщини спрямували до зведеного бюджету майже 7,2 млрд грн платежів

 

Упродовж минулого року платники податків Тернопілля сплатили до Зведеного бюджету України 7 млрд 270,5 млн грн податків і зборів. Фактичні надходження перевищили очікувані на 2,7 відсотка. Отож до бюджету додатково надійшло 191 млн гривень. Порівняно з січнем-груднем 2018 року сплата зросла на 895,8 млн грн або плюс 14,1 відсотка. Про це повідомив виконувач обов’язків начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Валерій Лісницький.

Він зазначив, що до державної скарбниці спрямували 3 млрд 11,8 млн гривень. «Приріст надходжень до 2018 року склав 244,1 млн грн або на 8,8 відсотка більше», – констатував Валерій Лісницький. 

До місцевих бюджетів у січні-грудні 2019 року надійшло 4 млрд 334,5 млн грн платежів, що на 5,5 відсотка більше, ніж очікувалося. «Скарбниці територіальних громад додатково отримали 226,7 млн гривень», – деталізував керівник податкової служби краю. Порівняно з аналогічним позаторічним періодом приріст надходжень склав 698 млн грн або плюс 19,2 відсотка.

«Вважаю, що такого результату вдалося досягти завдяки популяризації доброчесної сплати податків серед платників, розуміння платниками необхідності наповнення бюджетів усіх рівнів, а також створення комфортних умов для виконання конституційного обов’язку кожним громадянином через розвиток електронних сервісів служби», – зазначив Валерій Лісницький. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь