Річниця загибелі Олександра Капіноса

Дата: 19.02.2020 08:33

6 років минає сьогодні від початку завершального етапу Революції Гідності.

18 лютого 2014-го учасники революції десятитисячною колоною рушили до будинку Верховної Ради на вулиці Грушевського.

Вони вимагали покарати винних у побитті євромайданівців. Тоді силовики «Беркуту» закидали їх гранатами і стріляли в них з рушниць.

Увечері поранення отримав Олександр Капінос, наступного дня він помер. Один із Героїв Небесної сотні, який народився і проживав на Кременеччині в Дунаєві.

«Небесна Сотня» - це збірна назва учасників Євромайдану, які загинули під час Революції Гідності у грудні 2013-го - лютому 2014-го року.

21 лютого 2014-го офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання з Небесною сотнею.

11 квітня того ж року Міністр охорони здоров'я Олег Мусій, який був керівником медичної служби Майдану, назвав кількість загиблих - 105 чоловік.

День Героїв Небесної Сотні відзначають 20 лютого. Його встановлено указом президента України Петра Порошенка від 11 лютого 2015 року.

Джерело: "Суспільне Тернопіль"