У Кременецькому краєзнавчому музеї відкрили виставку мистецького гурту "Палітра"

Дата: 06.03.2020 09:15

У Кременецькому краєзнавчому музеї відкрилася виставка жіночого мистецького гурту «Палітра». Привітати учасниць до виставкової зали прийшов перший заступник міського голови Микола Матвіюк. Чуттєві витончені картини можна побачити у музеї до кінця березня.

ЖІНОЧИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ГУРТ «ПАЛІТРА» (м. Кременець) створений у 2003 році з ініціативи художниці Тетяни Балбус. До нього увійшли п’ять кременецьких художниць: Олександра Панфілова, Анна Мацега, Зоя Мацишина, Наталія Білецька і Тетяна Балбус (керівник гурту). Свої твори вони представили на першій виставці у грудні 2003 року.

За цей час до гурту приєдналися молоді художниці Іванна Погонець, Богдана Гуменюк, Надія Волощук, Світлана Ткачук, Людмила Вербило, Катерина Склярук, Надія Швед, Наталія Волянюк.

Щороку «Палітра» презентує свої нові творчі роботи у Кременецькому краєзнавчому музеї. Неодноразово художниці гурту брали участь у міжнародних українсько-польських пленерах, фестивалях, конкурсах («Карпатський вернісаж», м.Івано-Франківськ; Міжнародний фестиваль писанкарства «Етнореволюція», с.Комач Івано-Франківської області), в обласних, всеукраїнських і міжнародних виставках (Кременець, Збараж, Тернопіль, Краків).

2004, 2007  – спільні з гуртом «Гладущик» виставки в Тернопільському художньому музеї.

травень 2006 – Тетяна Балбус була учасницею Всеукраїнської виставки «Мальована Україна» у Тернополі і її робота «Осіння парасолька» вміщена у Каталозі вернісажу.

Восени 2006 року гурт «Палітра» брав участь в обласній «Виставці творів викладачів образотворчого мистецтва навчальних закладів Тернопільщини», що проходила в Художній галереї обласної Спілки художників України (м. Тернопіль).

Березень – серпень 2010 року експозиція учасників гурту у Вишневецькому замковому комплексі.

2011 – 91 робота художниць у Дубенському замку на виставці «Мелодія пензля і жіночої душі».

Кожна з художниць «Палітри» має власний стиль у мистецтві, улюблені мотиви зображення, використовує свої матеріали та техніки виконання.