Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини податкової

Дата: 06.03.2020 09:17
Кількість переглядів: 342

Фото без опису

Яку нерухомість відносять до об’єктів житлової нерухомості

Кременецьке управління ГУ ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єкти житлової нерухомості – будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки.

Згідно із п. п. 14.1.129.1 п. п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 ПКУ будівлі, віднесені до житлового фонду поділяються на такі типи:

а) житловий будинок – будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу – житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;

б) прибудова до житлового будинку – частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;

в) квартира – ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;

г) котедж – одно-, півтораповерховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;

ґ) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах – ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів.

Садовий будинок – будинок для літнього (сезонного) використання, який в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків (п. п. 14.1.129.2 п. п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Дачний будинок – житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку (п. п. 14.1.129.3 п. п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Протягом року змінено нормативну грошову оцінку земельних ділянок: чи необхідно подавати уточнюючі податкові декларації платнику єдиного податку –юридичній особі

Відповідно до п. 292 прим.1.2 ст. 292 прим. 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 01 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого ПКУ.

Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) є нормативна грошова оцінка, зокрема, ріллі в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 01 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого ПКУ.

Разом з тим станом на 20 лютого поточного року подання податкової декларації платника єдиного податку (далі – податкова декларація) відповідно до п. 271.2 ст. 271 ПКУ можуть бути затверджені нові нормативні грошові оцінки земель (далі – Оцінка), які наберуть чинності після граничного терміну подання декларації. При цьому затверджені рішеннями органів самоврядування технічні документації Оцінок передаються до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі – Держгеокадастр) з метою внесення відомостей до кадастру у термін, визначений чинним законодавством. Відповідно до Закону України «Про оцінку земель» зі змінами та доповненнями, п. 271.2 ст. 271 ПКУ оприлюднюється інформація про виконання і набрання чинності Оцінок земельних ділянок.

Форма податкової декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 (зі змінами і доповненнями). При цьому формою податкової декларації передбачено, що при зміни протягом року, зокрема, нормативної грошової оцінки земельної ділянки, показники в колонках 7-10 декларації заповнюються (із застосуванням формул за відповідними колонками) з дня календарного місяця, у якому починають та/або до дня календарного місяця, у якому припиняють діяти вказані зміни.

З огляду на викладене, платник єдиного податку при поданні податкової декларації має використовувати відомості про Оцінку на дату складання податкової декларації і застосовувати відомості Оцінок і таких, що наберуть чинності у календарному звітному році.

Якщо виконання Оцінки, яка набере чинності у поточному календарному році, платник податку отримує витяг з технічної документації Оцінки земельної ділянки з метою уточнення податкових зобов’язань.

Таким чином, при зміні бази оподаткування у звітному періоді платник єдиного податку четвертої групи має можливість внести зміни до податкової декларації щодо річної суми податку у строки і порядку, передбаченими ст. 50, п. п. 295.9.5 п. 295.9 ст. 295 ПКУ.

Крім того, порядок виправлення платником податку самостійно виявлених помилок, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, визначено нормами ст. 50 ПКУ.

До місцевих скарбниць Тернопільщини платники спрямували понад 721 млн гривень

 

 

 

Фото без опису

У січні-лютому 2020 року до місцевих скарбниць Тернопільської області надійшло 721,1 млн грн податкових платежів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 75 млн грн або плюс 11,8 відсотка. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Валерій Лісницький.

«Найбільше місцеві бюджети отримали від сплати таких платежів: податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, плати за землю, акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», – розповів він.

Так, краяни сплатили 435,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 39,9 млн грн перевищує відповідний минулорічний показник. Другий за наповненням місцевих скарбниць – єдиний податок. Цього платежу спрямували на суму 160,9 млн грн, а це плюс 2,6 млн грн до очікуваного та на 18,4 млн грн більше, ніж торік. Надходження від плати за землю склали 56,2 млн грн, що на 7,2 млн грн більше, ніж у січні-лютому 2019 року. Акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів сплатили 19,1 млн грн, або на 1,7 млн грн більше, ніж очікувалось, та на півтора мільйона гривень перевищено минулорічний показник. Упродовж двох місяців цього року платники спрямували до місцевих скарбниць 16,8 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а це на 5 млн грн більше, ніж очікувалося, або плюс 42,6 відсотка. Приріст цього платежу до минулого року склав 2,9 млн гривень.

У НАЗК діє «гаряча лінія»

Сектор з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що для суб’єктів декларування відкрито новий сервіс, а саме – в Національному агентстві з питань запобігання корупції розпочала роботу багатоканальна «гаряча лінія».

Відповіді на питання щодо заповнення декларацій та роботи з Реєстром декларацій можна отримати за телефоном: +38 (044) 200-06-94.

З понеділка до п’ятниці з 8:00 до 18:00 без перерви можна отримати консультацію від фахівців НАЗК.

Сервіс з надання консультацій також працює цілодобово. В автоматичному режимі можна отримати відповіді на найбільш поширені запитання, які виникли у суб’єктів декларування з початку кампанії подання щорічних декларацій.

Крім цього, на сайті НАЗК для суб’єктів декларування передбачена можливість подати своє запитання в електронній формі за адресою https://bit.ly/2wkqx56 або на електронну скриньку support@nazk.gov.ua.

Також інформація щодо заповнення декларацій на постійній основі розміщується на Telegram-каналі https://t.me/NAZK_gov_ua.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь