Деякі питання надання державних соціальних допомог на період карантину

Дата: 15.04.2020 15:07

З метою посилення соціального захисту населення Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 8 квітня 2020 р. № 264, якою передбачено продовження виплати деяких видів державних допомог на період карантину та на одинмісяць після дати його відміни, а саме:

• державної соціальної допомоги малозабезпеченимсім’ям;
  • допомоги на дітей одиноким матерям;
  • допомоги на дітей, надякимивстановлено опіку чи піклування;
  • щомісячної грошової допомоги особі, якапроживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічногорозладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребуєпостійного стороннього догляду, на догляд за нею;
  • тимчасової державноїдопомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не маютьможливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
  • щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам дляпокриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
  • тимчасової державної соціальної допомогинепрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набулаправа на пенсійну виплату,
  • державної соціальної допомоги особам, які не мають права напенсію, та особам з інвалідністю,
  • державної соціальної допомоги особам зінвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

У разі коли пропущено строк переогляду (МСЕК)отримувачами державної соціальної допомоги особам зінвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальноїдопомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, виплата таких видів допомоги незупиняється до закінчення строку дії карантину.

Протягомодного місяця після відміни карантину органи соціального захисту населення будуть проводити перерахунок розмірувиплачених державних соціальних допомог на підставіподаних особою заяви та необхіднихдокументів.

Перерахунок проводиться з першого числа місяця, в якому закінчивсястрок виплати допомоги, але не раніше ніж з місяця встановленнякарантину.

У разі коли за результатами проведеного перерахунку:

розмір отриманої допомоги був меншим, орган соціального захистунаселення проводить доплату у розмірі різниці між перерахованим тавиплаченим розміром допомоги;

не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір будеменшим, ніж виплачена під час карантину допомога,органи соціальногозахисту населення будуть стягувати надміру виплачені суми допомог згідно із законодавством.

Отже, для проведення перерахунку та підтвердження права на отримання допомог, особам, яким на період карантину продовжено виплати,потрібнообов’язковоподати заяву, декларацію та необхідні документи.

Документи на перерахунок допомог можна надіслати Укрпоштою або залишити в скринці, яка розміщена біля управління соціального захисту населення за адресою вул. Л. визволителів, 14, м. Кременець.

Кременецької міської ради