Дата: 28.08.2020 13:51

Цього року в Україні вперше вшановують День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Напередодні у Кременці також долучилися до пам’ятної дати. Перший заступник міського голови Микола Матвіюк, начальник відділу культури та туризму Ганна Бобровська разом з представниками районної влади поклали квіти до стели кременчанам (та на могили військових), що загинули в АТО, до пам’ятника Степану Бандері.

Відзначати День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, 29 серпня постановив президент Володимир Зеленський. Цю дату було обрано, оскільки 29 серпня 2014 року – день, коли на Сході України загинула найбільша кількість українських військових. До того ж, у цей час саме поспіли соняхи, але збирати їх було складно, адже в серпні 2014 року в цих соняхах, зокрема, тривали бої й залишалися загиблі українські захисники. Тому сонях – символ скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами.