Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини податкової

Дата: 30.09.2020 14:46
Кількість переглядів: 433

Фото без опису

Обов’язкове нарахування мінімальної заробітної плати

 

Відповідно до ст. 1 Закону України від 24 березня 1995 року №108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон) заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Згідно з ст. 3 Закону мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Гарантії забезпечення мінімальної заробітної плати визначено ст. 3 прим. 1 Закону.

Джерелом коштів на оплату праці працівників госпрозрахункових підприємств є частина доходу та інші кошти, одержані внаслідок їх господарської діяльності (ст. 4 Закону).

Оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов’язань щодо оплати праці (ст. 15 Закону).

Статтею 35 Закону передбачено, що контроль за додержанням законодавства про оплату праці здійснюють:

- центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю;

- податкові органи.

Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно з п. 80.1 та п. п. 80.2.7 п. 80.2 ст. 80 ПКУ у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету контролюючі органи здійснюють фактичну перевірку без попередження платника податків (особи).

Враховуючи те, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання, то контролюючі органи мають право здійснювати контроль за її нарахуванням, утриманням з її розміру податку на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, що з 1 вересня мінімальна заробітна плата становить 5 тис. гривень.

 

Строки сплати для юридичних осіб-платників єдиного податку четвертої групи

 

Відповідно до п. п. 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:

- у I кварталі – 10 відсотків;

- у II кварталі – 10 відсотків;

- у III кварталі – 50 відсотків;

- у IV кварталі – 30 відсотків.

Зокрема, юридичні особи, реорганізовані шляхом приєднання або утворені протягом року шляхом злиття або перетворення у звітному податковому періоді, у тому числі за набуті ними площі нових земельних ділянок, вперше сплачують податок протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, в якому відбулося таке обрання/перехід, в якому відбулося утворення (виникнення права на земельну ділянку), а надалі – у порядку, визначеному п. п. 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 ПКУ.

Платники єдиного податку четвертої групи перераховують в установлений строк загальну суму коштів на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки (п. п. 295.9.8 п. 295.9 ст. 295 ПКУ).

Крім того, абзацом тринадцятим п. 57.1 ст. 57 ПКУ встановлено, що якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Електронний сервіс «Пошук акцизної марки»

 

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що з метою запровадження та вдосконалення нових електронних сервісів ДПС України за підтримки Міністерства фінансів України запустила проєкт електронного сервісу «Пошук акцизної марки».

За допомогою цього електронного сервісу українці зможуть перевіряти легальність походження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також здійснювати громадський контроль за обігом підакцизних товарів.

Зокрема, послуга дає можливість самостійно визначити дату видачі марки акцизного податку, а також суб’єкта господарювання, який її отримав.

За результатами пошуку користувачі електронного сервісу «Пошук акцизної марки» можуть повідомити відповідний територіальний підрозділ ДПС щодо відсутності інформації про марку акцизного податку.

Відправити повідомлення можливо без реєстрації на вебпорталі ДПС з відкритої частини електронного кабінету платника або авторизувавшись у кабінеті платника за допомогою ЕЦП.

Всі отримані повідомлення будуть розглянуті з дотриманням вимог чинного законодавства та нормативних документів.

 

Для розвитку тернопільського бізнесу карантин – не перешкода

 

За час дії карантинних заходів на Тернопільщині зареєстровано та взято на облік 2608 субєктів підприємницької діяльності. Такі дані містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Іван Пунько.

Посадовець зазначив, що більшість із новостворених осіб – представники малого бізнесу. Адже приватними підприємцями за цей період зареєструвалися 2159 фізосіб. Господарську діяльність зареєстрували також 449 юридичних особи.

«Упродовж карантину припинили державну реєстрацію 1833 платники податків, зокрема, 71 юрособа та 1762 підприємці, – деталізував Іван Пунько. Проте, загалом спостерігається позитивна динаміка до збільшення бажаючих займатися підприємництвом». На думку очільника податкового відомства краю, цьому неабияк сприяє можливість зареєструвати свою підприємницьку діяльність онлайн. «Саме електронні сервіси податкової служби як уже діючі, так і нові створюють передумови для розвитку бізнесу, надають йому можливість подавати звітність, не виходячи із дому, перевіряти сплату своїх платежів, наявність податкового боргу тощо», – наголосив він.

На початок вересня на обліку в державних податкових інспекціях ГУ ДПС у Тернопільській області перебували 59158 основних платників податків: 24037 юридичних осіб та 35121 приватних підприємців. Порівняно з аналогічним періодом 2019 року їхня кількість зросла відповідно на 744 або 3,2 відсотка та 691 або 2 відсотки осіб.

 

 

На Тернопільщині серед фахівців податкової служби провели 332 антикорупційних заходи

 

З початку року фахівці відділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Тернопільській області провели 25 перевірок та службових розслідувань щодо причетності посадових осіб податкової служби регіону до вчинення правопорушень, пов'язаних із корупцією. Відтак матеріали щодо трьох осіб спрямовано до спеціально-уповноважених субєктів у сфері протидії корупції для вжиття визначених законом заходів.

Для запобігання корупційних діянь та інших правопорушень в колективах податкової служби проведено 332 профілактичних організаційно-розяснювальних заходи. Також фахівці відділу з питань запобігання та виявлення корупції проводять індивідуальні консультації працівників податкової, під час яких роз'яснюють положення антикорупційного законодавства.

Нагадаємо, про факти недотримання співробітниками ДПС Тернопільщини правил етичної поведінки можна дистанційно повідомляти на електронну адресу tr.szk25@tax.gov.ua (крім звернень громадян та запитів на отримання публічної інформації) або за телефоном: (0352) 43-46-19.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь