У Кременеці вшановують пам'ять жертв Голодоморів

Дата: 28.11.2020 17:08

Сьогодні у Кременеці, як і в усій Україні, вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Основний захід відбувся традиційно на подвір’ї професійного ліцею, де колись була в’язниця. Учать взяли представники громадськості, активісти, депутати, представники влади, зокрема міський голова Андрій Смаглюк.

На початку присутніх з трагічними сторінками, пов’язаними із голодоморами, ознайомив перший заступник міського голови Микола Матвіюк. Опісля священники відслужили поминальну службу за загиблими від голоду. Також до пам’ятника жертвам голодоморів та політичних репресій поклали квіти.

Кременчани, що не мали змоги взяти участь у спільному вшануванні, згадують померлих страшною – голодною смертю, у своїх домівках – молитвами та запаленими свічками.

У День пам’яті жертв Голодоморів, 28 листопада, в Україні традиційно вшанують заморених голодом хвилиною мовчання, молитвою, відвідують поминальне богослужіння, згадуючи вбитих комуністичним тоталітарним режимом співвітчизників. Щороку в четверту суботу листопада згадують жертв трьох голодоморів – Голодомору 1932-1933 років та масових голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.