Кременецька міська територіальна громада отримала перемогу у конкурсному відборі туристичного проєкту
Кременецька міська територіальна громада отримала перемогу у конкурсному відборі проєкту завдяки унікальній історико-культурній спадщині міста.
Із 46 учасників з 22 областей України у конкурсному відборі проєкту «Розробка методології маркування історичних атракцій в малих містах України. Культурна інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє» перемогла лише одна громада Тернопільщини – Кременецька. Участь у відборі брали малі міста із населенням до 50 тис. В рамках проєкту громади-переможці будуть розробляти власні локації, свій неповторний дизайн малих пластичних форм, пов’язаних з історією та культурою свого міста.
- Заявки на розгляд конкурсної комісії подали до 10 лютого 46 громад із центрами у малих міста, селах, селищах з чисельністю населення до 50 тисяч. Основними вимогами до претендентів були наявність на території щонайменше 15 історико-культурних локацій, які будуть опрацьовуватися у проєкті, а також висока мотивація претендентів, які формують команди місцевих розробників та виконавців проєкту, – повідомили на пресскоференції, що днями відбулася в «Украінформі».
Над заявкою від Кременецької громади працювали фахівці Кременецької міської ради. Реалізація цього проєкту дасть серйозний поштовх у розвитку туризму Кременеччини.
Кременецька громада увійшла до 5 переможців конкурсного відбору в проєкті «Розробка методології маркування історичних атракцій в малих містах України. Культурна інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє». Проєкт реалізується Асоціацією сільських, селищних рад та об’єднаних громад України в партнерстві з Державним історико-культурним заповідником міста Острога за фінансової підтримки Українського культурного фонду.
У рамках проєкту громади-переможці будуть розробляти власні локації, свій неповторний дизайн малих пластичних форм, пов’язаних з історією та культурою свого міста.
Заявки на розгляд конкурсної комісії подали до 10 лютого 46 громад із центрами у малих міста, селах, селищах з чисельністю населення до 50 тисяч. Основними вимогами до претендентів були наявність на території щонайменше 15 історико-культурних локацій, які будуть опрацьовуватися у проєкті, а також висока мотивація претендентів, які формують команди місцевих розробників та виконавців проєкту.
Як поінформувала начальниця відділу проєктної та інвестиційної діяльності виконкому Острозької міської ради Ольга Стецюк, метою проєкту є дати поштовх розвитку туризму в регіоні, і місто Острог з його туристичним досвідом стало у цьому сенсі взірцевим.
Переможцями конкурсу згідно з поданими заявками стали: Новоград-Волинська, Полонська, Бродівська, Кременецька, Батуринська міські громади. Організатори вважають, що кожна з цих громад має свою унікальну історико-культурну спадщину, яка може стати її конкурентною перевагою у розвитку.