Розмір допомоги важко хворим дітям

Дата: 26.03.2021 10:20

Управління соціального захисту населення Кременецької міської ради повідомляє, що відповідно до Закону України Про внесення зміни до статті 187 Закону України Про державну допомогу сім’ям з дітьми щодо підвищення розміру допомоги на дітей із тяжкими хворобами, яким не встановлено інвалідність з 1 січня 2022 року допомога дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, які мають важкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, важкі психічні розлади, цукровий діабет I типу, гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеню буде виплачуватися у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

На даний час розмір допомоги становить один прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.

Одночасно повідомляємо, що допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, призначається одному з батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів опікуну, піклувальнику, який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на один або декілька видів таких захворювань, станів.

Для призначення допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються такі документи:

1) заява законного представника дитини, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною;

2) копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу);

3)документ, що підтверджує повноваження усиновлювача, опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів;

4) довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленими МОЗ.