Ніхто не забутий, ніщо не забуте

Дата: 11.05.2021 08:55

В Кременецькому краєзнавчому музеї відкрито виставку «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», приурочену Дню пам’яті та примиренню і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні й висвітлює події цього часу як в Україні так і в Кременці.

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом була ця війна, яка стала найбільш кривавою в історії людства.  У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі – демографічні, які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб. У Другій світовій війні Україні випала героїчна і разом з тим трагічна роль. Єднання суспільства навколо усвідомлення цієї істини й надалі сприятиме ефективному протистоянню зовнішнім викликам та загрозам.