Виставка Василя Семеновича Стефаника

Дата: 17.05.2021 17:25

14 травня 2021 року виповнилося 150 років від дня народження видатного українського письменника, неперевершеного майстра соціально-психологічної прози, новатора модерністської техніки письма, новеліста, тонкого спостерігача людської душі, гуманіста і просвітителя Василя Семеновича Стефаника.

Народився Василь Семенович Стефаник 14 травня 1871р. в с. Русові (тепер Снятинського району Івано-Франківської області) в сім’ї заможного селянина.

Написав небагато, але писав коротко, трагічно, емоційно, немов різав, зазначають дослідники: «Виводили з села», «Стратився», «Камінний хрест», «Сама самісінька», «Кленові листки», «Скін», «Палій», «Суд», «Синя книжечка», «Лист», «Комісар староства і дідич».

Творчість В. Стефаника – не просто майстерне зображення автентичного галицького сільського побуту, політичних обставин того часу, це заглиблення в універсальні аспекти людського життя.

Про життєвий і творчий шлях, творчий доробок письменника розповідає виставка, що діє в Кременецькому краєзнавчому музеї