До Всесвітнього дня охорони навколишнього довкілля

Дата: 07.06.2021 16:44

Генсірук Степан Антонович

(06.01.1923 – 23.10.2014)

Академік Лісівничої академії наук України, Екологічної академії наук України, дійсний член Наукового товариства ім. Т.Шевченка, доктор сільськогосподарських наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат державної премії в галузі науки і техніки, премії ім. Шліхтера та премії ім. Вернадського, Лауреат міжнародної премії в галузі лісівничої науки і золотої медалі IUFRO.

Народився Степан Генсірук 6 січня 1923 року в селі Будки, неподалік Почаєва на Кременеччині. За роки науково-педагогічної діяльності Генсірук С.А. видав багато наукової, науково-популярної та навчально-методичної літератури – понад 500 найменувань, у т.ч. 35 фундаментальних монографій.

Завдяки його науковим працям та активній природоохоронній діяльності у 1968 році в Україні зменшено обсяги рубок лісу у три рази (від 15 до 5 млн.м³ на рік).

А ще С.Генсірук – фундатор, укладач і головний редактор фундаментальної праці першої двотомної української енциклопедії лісівництва.

В фондах та наукові бібліотеці Кременецького краєзнавчого музею зберігається ряд матеріалів: світлини, документи, друковані видання та ін. про нашого відомого вченого і  земляка Степана Антоновича Генсірука та його батька Антона Павловича, на основі яких розгорнуто виставку в залі Природи.