Виставка творчих робіт майстринь села Підлісці на духовно-історичному фестивалі «Богданова каплиця»

Дата: 13.07.2021 16:33

Село Підлісці – одне з мальовничих куточків Кременеччини,  минуле краю надзвичайно багате історичними подіями. На краю села, біля підніжжя гори, стоїть каплиця, яку від віку люди називають Богдановою. Підліщани свято шанують пам'ять героїчних предків-козаків, щороку на Десяту п’ятницю збираючись біля каплички на Божественну Літургію,  Панахиду та освячення води.

370 років тому  Богдан Хмельницький, прямуючи на місце битви під Берестечком, молився у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці. Завдяки цій події за даним храмом і закріпилася в подальшому назва Богданова каплиця.

9-11 липня  було  започатковано духовно-історичний фестиваль «Богданова каплиця», який слугуватиме продовженням славних традицій та вихованням патріотичних почуттів підростаючого  покоління. Багата та цікава програма фестивалю, яка включала і виставку.  Різноманітна експозиція майоріла вишитими рушниками, прошвами, серветками, сорочками ,сукнями, подушечками та іншими речами. Привертали увагу вишиті хрестиком та бісером ікони, картини на різну тематику. Новинкою стали роботи створені за допомогою стрічок. Долучилися до виставки учні Підлісецької гімназії, які представили роботи гуртківців навчального закладу. Схвальні відгуки, щире захоплення лунали з уст відвідувачів.

Хочеться поіменно згадати та подякувати всім мисткиням, які взяли участь у виставці: Янусь Г.І., Михальчук Н.М., Гуменюк Л.І.,  Ушко А.К.,Сила Л.С., Крикун Г.І., Савчук Л.М., Борщик Н.С., Ралець М.В., Ільчук С.К., Колонтай І.М., Тернова Н.І., Кучер Г.Д., Шатова О.В., Шатова С.В.,  Афоніна В.В., Мокрицька Л.В., Тернова Т.В. Окремо дякуємо родичам , які передали речі мисткинь, яких уже немає серед нас: Мокрицької Г.Г., Житкевич К.А., Сили М.Ф., Столярчук Т.К., Ключ М.Г., Гонтарук М.М.

Дякуємо дирекції та колективу Підлісецької гімназії за допомогу та сприяння  у влаштуванні виставки.

Свято пройшло з піднесенням, лишило багато хороших вражень та позитивних емоцій.

Наукові співробітники

Кременецького краєзнавчого музею