Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

ВИПРАВЛЕНЯ ПОМИЛОК В ДЕРЖАВНОМУ АКТІ

Дата: 23.07.2021 12:27
Кількість переглядів: 424

Фото без опису

            Державний акт на право приватної власності на землю це документ, виданий уповноваженим державним органом, що підтверджує право власності громадянина чи юридичної особи на земельну ділянку.

            Містить інформацію про власника земельної ділянки; підстави набуття права власності на земельну ділянку; місцерозташування, площу, у державному акті зазначається опис суміжних землекористувачів, обмеження та обтяження у використанні ділянки.

            Введення в дію бази державного земельного кадастру дозволило присвоїти кожній, внесеній до кадастру, земельній ділянці окремий унікальний кадастровий номер. Кожний кадастровий номер складається з 19 цифр, розділених двокрапками та містить інформацію про код регіону, кадастрової зони, кварталу та номер конкретної земельної ділянки.

            Нерідко трапляється, що  власники Державних актівпро право власності на земельну ділянку на виявляють помилки. Помилки в державних актах поділяють на 2 групи:технічні,орфографічні.Технічні помилки,наприклад,стосуються неправильно визначеної площі земельної ділянки,її конфігурацій тощо.

            Орфографічними є помилки допущені у :

-прізвищі,імені и по батькові громадянина ,якому видавався державний акт на право приватної власності на його земельну ділянку;

-назві юридичної особи;

-назві населеного пункту,вулиці тощо.

            Варто зазначити ,що в раніше виданих державних актах на право власності на земельну ділянку чи право постійного користування земельною ділянкою жодних виправлень робити не можна,оскільки його можна визнати зіпсованим. Разом з тим,виправлення помилки,допущеної у державному акті на право власності на земельну ділянку,може відбуватися іншим законним шляхом,а саме:необхідно з’ясувати на якому етапі була допущена помилка. Якщо помилка міститься лише в державному акті,а в рішенні ради про безоплатну передачу земельної ділянки,прийнятому до 2002 року,прізвище зазначене правильно,то зареєструвати право власності на земельну ділянку в Державному реєстрі прав можна не на підставі державного акта,а саме рішення ради. Якщо помилка міститься у всіх документах,у тому числі і в рішенні сільської або міської ради про безоплатну передачу у власність земельної ділянки,то за зверненням власника земельної ділянки до цієї ради може бути внесено зміни  до такого рішення  тільки в частині прізвища,після чого відбувається реєстрація права власності в Державному реєстрі прав.

            Однак цьому можна зарадити. Існує два способи виправлення такої помилки:

- несудовий (ви звертаєтесь до органу, який видав правовстановлюючий документ),

- судовий порядок ( ви звертаєтесь з позовом до суду про  встановлення належності правовстановлюючого документа особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з даними вказаними у Державному акті).

            Найпростішим варіантом виправлення помилки у Державному актіпро право власності на земельну ділянкує звернення до органу, який видав такий документ з відповідною заявою вказавши суть помилки та підтвердити її очевидність відповідними документами. Якщо помилка сталася з вини органу, який видавав документ, і в правовстановлюючих документах її не було, то заяву буде задоволено  і помилку виправлено, видавши заявнику документи без помилки. Тільки  у  тому  разі  органи, що видали правовстановлюючий документ, можуть виправити помилку в такому документі  якщо в документах, на підставі яких видавався правовстановлюючий документ даної помилки не було, і помилка була допущена саме з вини органу, який видав правовстановлюючий документ (технічна помилка).  У разі,коли в  документах на підставі яких відповідним державним органам було видано правовстановлюючий документ також наявна помилка, встановити належність правовстановлюючих документів може тільки суд.

            Процес виправлення помилки в свідоцтві про право власності звісно не дуже приємна процедура, яка потребує часу та певних зусиль, але це цілком можливо зробити.

            Якщо було відмовлено у виправленні помилки,то судовий порядок встановлення факту належності правовстановлюючого документу є єдиним способом усунення перешкод у реалізації прав власника.Власнику Державного акту  необхідно звернутися до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.  Позовна заява про встановлення факту належності правовстановлюючого документу розглядається судом в порядку окремого провадження за правилами, встановленими для розгляду судом справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

            Обов’язково вказати  в заяві  якими доказами підтверджується той факт, що у Державному акті на право власності  на земельну ділянку дійсно допущено помилку, а також обґрунтувати з яких причин неможливо виправити помилку в інший спосіб.А також письмові докази на підтвердження того , що допущена помила.

            При подачі заяви до суду потрібно сплатити судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому заява подається до суду. Станом на даний час ставка судового збору становить 454 грн.   

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь