Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ НЕМАЙНОВОГО ХАРАКТЕРУ

Дата: 24.09.2021 15:43
Кількість переглядів: 356

Фото без опису

Кременецький місцевий центр з надання

безоплатної вторинної правової допомоги

ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ НЕМАЙНОВОГО ХАРАКТЕРУ

Порядок виконання рішень немайнового характеру регулюються статтями 63-67  Розділу VIII Закону України «Про виконавче провадження» та Інструкцією з організації примусового виконання рішень затвердженою Наказом Міністерства юстиції України 02.04.2012 року  № 512/5.

Отож, відповідно до статті 63 Закону України «Про виконавче провадження" за рішеннями суду немайнового характеру    по яких боржник   зобов’язується особисто виконати певні дії  або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення 10-денного строку (10 робочих днів), зазначеного у постанові про відкриття виконавчого провадження (за винятком рішень, котрі підлягають негайному виконанню та рішень про встановлення побачення з дитиною), здійснює перевірку  виконання боржником рішення. У разі якщо рішення підлягає негайному виконанню, тоді виконавець здійснює перевірку  виконання боржником  рішення не пізніше,  як на третій робочий день після винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.

Відповідно до частини 2 статті 63  Закону України «Про виконавче провадження»  у випадку, якщо боржник без поважних  причин не виконав  рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу,  у котрій також зазначається  вимога щодо виконання   рішення на протязі 10 робочих днів (у випадку, якщо рішення підлягає негайному виконанню, - на протязі 3 робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.

Наступного робочого дня після закінчення 10-денного строку, а у випадку виконання рішення, що підлягає негайному виконанню 3-денного строку, встановленого виконавцем,  повторно здійснює перевірку виконання боржником  рішення.

Якщо боржником повторно не виконано рішення  без поважних на те причин, у разі якщо  виконання рішення можливе без участі боржника, виконавцем надсилається повідомлення про вчинення кримінального провадження  до органів досудового розслідування та здійснюються заходи щодо примусового  виконання рішення, які передбачені Законом України «Про виконавче провадження».

Якщо боржником невиконано рішення, виконання якого неможливе без безпосередньої участі боржника, виконавець направляє повідомлення про вчинення боржником  кримінального правопорушення до органів досудового розслідування та  виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

У разі виконання рішення про заборону боржнику вчиняти певні дії або утриматися від вчинення певних дій, виконавець ознайомлює боржника по виконавчому провадженні  із резолютивною частиною  такого рішення, та в результаті цього складає відповідний акт, після оформлення якого  виконавцем виноситься постанова про закінчення виконавчого провадження.

Особливості виконання рішення про відібрання дитини

При здійсненні заходів щодо виконання виконавчого провадження  виконавець проводить виконавчі дії за обов’язкової участі особи, котрій на виховання передається дитина та при участі представників органів опіки та піклування.

Окрім того,  державний виконавець у разі потреби вправі звернутися  до суду із поданням щодо вирішення питання про тимчасове влаштування дитини до дитячого або лікувального закладу, розгляд якого здійснюється судом за місцем виконання рішення у десятиденний строк в судовому засіданні з викликом сторін та за обов’язковою участю представників органів опіки та піклування. Неявка сторін не є перешкодою для вирішення судом  питання щодо  тимчасового влаштування дитини до дитячого або лікувального закладу.

Якщо боржник вчиняє перешкоди шодо виконання рішення про відібрання дитини, в такому випадку виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника – фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та встановлює новий строк виконання.

            У разі якщо боржником  не виконано рішення без поважних причин  протягом строку встановленого виконавцем,  виконавець виносить постанову про накладення  на боржника  штрафу у подвійному розмірі, тобто   у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та із повідомленням про вчинення кримінального  правопорушення звертається до органів досудового розслідування.

            Якщо неможливо з’ясувати місце перебування  боржника чи дитини,

державний виконавець звертається із поданням до суду про розшук дитини або боржника. Суд розглядає подання державного виконавця протягом 10 днів.

Особливості виконання рішення про встановлення побачення з дитиною, рішення про усунення перешкод у побаченні з дитиною

Виконання рішення про встановлення побачення з дитиною полягає у забезпеченні боржником побачень стягувача з дитиною в порядку, визначеному рішенням.

Державним виконавцем  здійснюється перевірка  виконання боржником рішення у час та місці побачення, які визначені  рішенням, а у випадку, коли час та місце побачень не зазначені у  рішенні, то перевірка здійснюється у час та місці побачення, які визначені державним виконавцем.

Якщо боржником рішення не виконується без поважних причин  державний виконавець складає відповідний акт про не виконання боржником рішення та постановляє рішення про накладення на нього штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  Окрім того, у постанові виконавця міститься вимога про необхідність виконання рішення та попередження боржника про кримінальну відповідальність у разі невиконання рішення.

            У разі якщо боржником  не виконано рішення без поважних причин  протягом строку встановленого виконавцем,  виконавець виносить постанову про накладення  на боржника  штрафу у подвійному розмірі, тобто   у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та із повідомленням про вчинення кримінального  правопорушення звертається до органів досудового розслідування. Також, виконавець надсилає подання про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби, та постановляє  рішення про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами  та здійснює інші заходи примусового виконання рішення, передбачені Законом України «Про виконавче провадження».

Виконавець складає акт, який підписується сторонами виконавчого провадження  та постановляє рішення  про закінчення виконавчого провадження, якщо боржник виконує рішення суду.

 Якщо все таки боржник здійснює перешкоди  побаченням стягувача по виконавчому провадженню із дитиною, стягував  вправі звернутися до державного виконавця із заявою про відновлення виконавчого провадження. Після відновлення виконавчого провадження державний виконавець повторно здійснює заходи примусового виконання рішення. Постанова про відновлення виконавчого провадження надсилається сторонам виконавчого провадженням та до суду, який видав виконавчий документ.

Особливості виконання рішення про поновлення на роботі

 Рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника виконується невідкладно. З дня видання відповідно до законодавства про працю наказу або розпорядження про поновлення стягувача по виконавчому провадженні на роботі, рішення вважається виконаним боржником, виконавець постановляє рішення  про закінчення виконавчого провадження.

Особливості виконання рішення про виселення боржника

Наступного робочого дня після закінчення 10 денного строку зазначеного  державним виконавцем у постанові про відкриття виконавчого провадження, державний виконавець  здійснює перевірку  виконання боржником рішення про його виселення. Якщо боржником рішення про його виселення не виконано самостійно, державний виконавець проводить заходи примусового виконання рішення про виселення.

Державним виконавцем призначається день та час,  коли відбуватиметься  примусове виселення, про що інформує боржника письмово. Належним чином боржник повідомленим про його примусове виселення вважається, за умови  якщо  це повідомлення надіслано за тією  адресою, за якою має відбутися  виселення, чи іншою адресою, яку встановлено державним виконавцем. Не є перешкодою для виселення боржника, якого було належним чином повідомлено про день та  час здійснення виселення у примусовому порядку, його відсутність під час виконання рішення про його примусове  виселення.

Примусове виселення вважається здійсненим, якщо приміщення із якого відбувається виселення звільнено від особи-боржника, майна, яке йому належить, домашніх тварин та у забороні боржнику користуватися цим приміщенням. Примусовому виселенню підлягають виключно особи, які визначенні  у виконавчому документі. Примусове виселення відбувається у присутності понятих за  при участі працівників поліції.

У випадку, коли примусове виселення відбувається у відсутності особи боржника, виконавець повинен описати майно належне боржнику та  передати  для належного зберігання стягувачу по виконавчому провадженні або іншій особі, яку визначено виконавцем.

Державний виконавець у випадку, якщо боржник здійснює перешкоди щодо  здійснення його виселення, накладає штраф на боржника розмір якого зазначений у  частині 2 статті 63  Закону України «Про виконавче провадження».

Боржнику повертається майно, яке було передане державним виконавцем на зберігання,   на підставі акта після відшкодування боржником витрат, які пов’язані із збереженням такого майна. Витрати, які пов’язані із зберіганням майна боржника  компенсовуються за рахунок  реалізації майна боржника або частини майна, якщо боржник відмовляється відшкодовувати витрати за його зберігання.

Збереження майна здійснюється на протязі не більше двох місяців з дня, коли майно було передано для збереження. Якщо двомісячний термін закінчився невитребуване майно підлягає реалізації, а  кошти, які одержані від реалізації цього майна, за відрахуванням вартості витрат, які понесені на його збереження, перераховуються боржнику. Розпорядження майном, яке не було реалізовано, відбувається у порядку визначеному для розпорядження безхазяйним майном.

Державний виконавець складає акт, який підтверджує факт виконання рішення про виселення боржника, який засвідчується підписами  осіб, котрі приймали безпосередню  участь у проведені заходів щодо примусового виселення.

Якщо у виконавчому документі зазначено, що примусове виселення повинно відбутися із наданням боржнику іншого  житлового приміщення, державний виконавець направляє до  органу, який визначено у судовому рішенні таким, що  зобов’язаний надати боржнику інше житлове приміщення, повідомлення про термін виконання рішення про надання такого приміщення. Якщо орган зобов’язаний надати боржнику інше житлове приміщення, не виконує свої зобов’язання у термін визначений державним виконавцем  складається відповідний акт та до суду, який виніс рішення, подання щодо визначення  порядку у якому подальшому буде проводитися  виконання рішення. Виконавчі дії не здійснюватимуться до відповідного рішення суду. 

Якщо особа яку було примусово виселено із житлового приміщення повторно у нього вселилася, повторне виселення її із житлового приміщення  може бути здійснено державним виконавцем на підставі ухвали суду, котрий виніс рішення про виселення. У такому випадку виконавче провадження підлягає відновленню на підставі постанови державного виконавця.

Особливості виконання рішення  про вселення стягувача

Державний виконавець наступного робочого дня після закінчення 10- денного строку зазначеного ним у постанові про вдкриття виконавчого провадження, перевіряє виконання боржником рішення про вселення стягувача. Якщо боржником рішення не виконано самостійно, державний виконавець здійснює заходи щодо примусового виконання рішення. Примусове вселення полягає у тому, що  державний  виконавець забезпечує  безперешкодне входження  стягувача у  житлове приміщення, яке визначене у виконавчому документі, та його проживання (перебування) в ньому.

Сторін у виконавчому провадженні про вселення державний виконавець повинен  повідомити про день і час, коли  відбуватиметься примусове вселення. Боржник вважається належним чином повідомленим про примусове вселення стягувача, у випадку надсилання йому повідомлення  за адресою, за якою повинно відбуватися вселення, чи адресою, яку встановлену державним виконавцем.

Відсутність  боржника, якого було належним чином повідомлено про здійснення заходів щодо примусового виконання рішення про вселення,  відсутній  по місцю виконання рішення, не є  перешкодою для вселення стягувача.

У випадку, коли боржник здійснює перешкоди щодо  виконання рішення про вселення стягувача, державний виконавець накладає на нього штраф та вживає заходів примусового виконання рішення.  Заходи щодо примусового виконання рішення про примусове вселення проводяться  за участі  понятих та  працівників поліції. Як наслідок виконання рішення державним виконавцем складається акт, який засвідчується підписами осіб, котрі брали участь у примусовому вселенні стягувача.

Якщо боржник здійснює заходи, які перешкоджають  проживанню (перебуванню) стягувача у житловому приміщенні, в яке його вселено, стягувач по виконавчому провадженні вправі звернутися   із заявою про відновлення виконавчого провадження до державного виконавця. Державний виконавець вправі повторно вживати заходів щодо  примусового вселення стягувача та накласти на боржника штраф у подвійному розмірі. Якщо перешкоди у здійсненні вселення вчиняються не боржником, тоді виконавче провадження не підлягає  відновленню  та повторному примусовому вселенню. В такому разі питання щодо примусового вселення стягувача вирішується судом.

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь