ДП «Кременець УПРГ» наголошує на дотриманні громадянами правил безпеки при експлуатації газових балонних установок!

Дата: 08.10.2021 11:03

Зріджені гази (особливо пропан в балонах) з кожним роком завойовують все більшу популярність, завдяки своїй універсальності. Їм знаходять застосування і в будівництві, і в промисловості, і в побуті. Вони зарекомендували себе як чудове джерело палива. Переваги зріджених газів незаперечні, але щоб вони не стали причиною аварії, необхідно особливо уважно поставитися до техніки безпеки при роботі, зберіганні і транспортуванні цих технічних газів.

Пам’ятайте!
– Суміші зріджених газів (зокрема й побутові газові балони) вибухо- пожежонебезпечні;
– Продукти неповного згоряння технічних газів є токсичними;
– Рідка фаза газів може викликати обмороження при потраплянні на шкіру;
– Неправильне заповнення газових балонів може спровокувати розрив трубопроводів, газових балонів, газової апаратури.

Зріджені гази створюють вибухонебезпечну ситуацію, якщо їх концентрація в повітрі досягає від 1,5 до 9,5%. Вибухонебезпечні суміші мають властивість не поширюватися по всьому об’єму приміщення, а накопичуватися в підвалах, каналах тощо. Поява джерела тепла, температура якого буде перевищувати температуру займання газу, може спровокувати вибух.

Найчастішими причинами вибухів балонів є:
- удари або їх падіння, особливо при високих чи низьких температурах, оскільки у першому випадку різко зростає тиск у балоні за рахунок нагрівання газу, що міститься у ньому, а у другому - матеріал, з якого виготовлений балон, набуває крихкості;
- переповнення балона зрідженим газом без залишення вільного нормованого об'єму (біля 10% від усього об'єму балона);
- нагрівання балона сонячними променями чи іншими джерелами, що спричиняє збільшення тиску у ньому вище допустимого;
- помилкове використання балона, наприклад наповнення кисневого балона метаном;
- занадто швидке наповнення балона, яке також супроводжується різким нагріванням газу і, як наслідок, збільшенням тиску.