Участь в національній кампанії «Велосипедом до школи"

Дата: 15.12.2021 11:21

Участь в національній кампанії «Велосипедом до школи

У 2021 році ГО «Асоціація велосипедистів Києва» (надалі – U-Cycle) розпочала національну кампанію «Велосипедом до школи» у межах проєкту «Впровадження освіти з безпеки руху на велосипеді в українських школах. Сприяння сталій мобільності та покращенню безпеки дорожнього руху для дітей та молоді в Україні» в партнерстві з ChildFund Deutschland за фінансової підтримки Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Метою проєкту є інтегрувати навчання з безпеки руху на велосипеді в українську шкільну освіту, а також сприяти його впровадженню на основі розробленого документу національної політики. Така освіта в Україні забезпечить ефективніший захист дітей і підлітків на велосипедах та підвищить їхню участь у дорожньому русі. Адже поїздки на велосипеді стають дедалі популярніші в Україні, однак безпека на дорогах залишається основною проблемою в нашій країні: ДТП є найпоширенішою причиною смертності серед молоді до 18 років.

Крім недостатньої велоінфраструктури, основною проблемою часто є незнання правил дорожнього руху та правильної поведінки в дорожньому русі. Проєкт також відповідає цілям, що визначені Національною транспортною стратегією України на період до 2030 року, затвердженою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року №430-р. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/430-2018-%D1%80#Text).

З будь-яких запитань, будь ласка, звертайтесь до координаторки національної кампанії «Велосипедом до школи» Аліни Кундіч +380 93 78 555 77+380 96 409 92 61 або на e-mail: a.kundich@avk.org.ua

https://u-cycle.org.ua/projects/velosypedom-do-shkoly-2/ (прийом заявок: до 24 грудня 2021 р.) та можливості, які вона передбачає для шкіл-переможниць, зокрема:

- встановлення сучасних велопарковок критого типу для довгострокового зберігання велотранспорту;

-     набір велоінструментів;

-      2 навчальні велосипеди з шоломами;

-   методичну допомогу в облаштуванні навчального майданчика з безпеки дорожнього руху;

-   навчання і сертифікація веломенторів, методичні матеріали та менторська підтримка для 2-х вчителів;

- участь у Bike Mentors Camp для перших 150 веломенторів і долучення до мережі веломенторів представників школи тощо.