Урочисті заходи з нагоди гідного вшанування пам’яті загиблих Героїв битви під Крутами

Дата: 26.01.2022 16:37

29 січня українська громадськість відзначає день пам’яті Героїв Крут.

Сьогодні, 26 січня, з метою гідного вшанування пам’яті загиблих Героїв битви під Крутами, у Центрі культури і дозвілля Кременецької міської ради Кременецьким академічним ліцеєм У. Самчука було організовано урочисті заходи.

Участь в заходах взяли представники влади, а саме міський голова Андрій Смаглюк, заступник голови райдержадміністрації Алла Злочевська, заступник міського голови Микола Матвіюк, начальник відділу культури Ганна Бобровська, директор Анатолій Аврамишин та учні академічного ліцею Уласа Самчука, громадськість.

Подвиг студентів, які полягли у бою 1918 року, став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну. Вони призупинили наступ більшовицьких військ на столицю України, що дало можливість евакуювати уряд Української Народної Республіки і продовжити переговори, які завершилися підписання Брестського миру.

В українську історію ця битва увійшла як символ патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежність України.