Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Поновлення пропущеного строку пред'явлення виконавчого документа на виконання

Дата: 14.02.2022 08:46
Кількість переглядів: 402

Фото без описуФото без опису

 

Поновлення пропущеного строку пред'явлення виконавчого документа на виконання

 

Примусове виконання рішень судів та інших органів в Україні покладається на органи державної виконавчої служби та у передбачених законодавством випадках на приватних виконавців.

Відповідно до статті 12 Закону України "Про виконавче провадження", виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом 3 років. Проте, якщо за виконавчим документом стягувачем є держава або державний орган чи стягнення стосується посвідчень комісій по трудових спорах, то виконавчі документи в таких випадках мають бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Виконавчий документ, якщо відповідно до нього передбачено стягнення періодичних платежів може бути пред’явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені такі платежі.

Дотримання вищенаведених строків є необхідною передумовою прийняття виконавчого документа до виконання. А  у разі їх пропуску, такий виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби або  приватним виконавцем без прийняття до виконання. Що ж робити у разі пропуску з певних причин вищенаведених строків? 

Стягувач, який пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції. Для того, щоб суд  поновив пропущений строк необхідно  довести, що його пропущено саме з  поважних причин та долучити до  заяви  докази, які будуть вказувати  на  них. Адже на законодавчому рівні перелік причин, які слід вважати поважними, не визначено, і тому суди дають оцінку поважності причин за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у заяві доказів.

Роблячи аналіз судової практики, можна  зробити висновок, що поважними причинами для поновлення строку здебільшого є отримання виконавчих листів після закінчення строку пред’явлення їх до виконання, якщо це звісно сталося не з вини  самого стягувача.

Важливо! Поновити пропущений строк можливо лише щодо виконавчого документа, який був виданий судом, у разі, якщо виконавчий документ був виданий іншими юрисдикційними органами, то пропущені строки у таких випадках поновленню не підлягають.

Розгляд такої заяви здійснюється в судовому засіданні з повідомленням учасників справи в десятиденний строк. У разі неявки учасників в судове засідання, питання про поновлення пропущеного строку вирішується без їх участі.

Апеляційна скарга може бути подана протягом 15 днів з дня проголошення ухвали судом, а у разі постановлення ухвали без участі особи - протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

У вищенаведених справах стягнення судового збору законодавством не передбачено. Проте,  як свідчить  судова практика,  при  поданні такої заяви сплачується судовий збір, у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь