Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Відділ з питань цивільного захисту населення та взаємодії з правоохоронними органами Кременецької міської ради інформує

Дата: 14.02.2022 12:14
Кількість переглядів: 300

Фото без опису

Відділ з питань цивільного захисту населення та взаємодії з правоохоронними органами Кременецької міської ради

ІНФОРМУЄ

         Відповідно до статті 32 Кодексу цивільного захисту України:

         1. До захисних споруд цивільного захисту належать:

         1) Сховище – герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів. У сховищах укриваються працівники найбільшої працюючої зміни суб'єктів господарювання, працівники чергового персоналу суб'єктів господарювання, які забезпечують життєдіяльність міст, віднесених до відповідних груп цивільного захисту; хворі, медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров'я, які не підлягають евакуації або не можуть бути евакуйовані у безпечне місце.

         2) Протирадіаційне укриття (ПРУ) - негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості. В них укриваються працівники суб'єктів господарювання, віднесених до першої та другої категорій цивільного захисту та розташованих за межами зон можливих значних руйнувань населених пунктів, які продовжують свою діяльність у воєнний час, працівники суб'єктів господарювання, віднесених до категорій цивільного захисту, а також закладів охорони здоров'я, які продовжують свою діяльність у воєнний час.

         2. Для захисту людей від деяких факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження в особливий період також використовуються споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.

         Споруда подвійного призначення – це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення (наприклад: підземні переходи, підземні паркінги).

         Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

         Утримання захисних споруд цивільного захисту, в т.ч. і найпростіших укриттів, у готовності до використання за призначенням здійснюється суб'єктами господарювання, на балансі яких вони перебувають, за рахунок власних коштів. Тобто, якщо будинок належить УЖКГ (КП ЖЕО-2), ОСББ, ЖБК, управлінській компанії, роботи по приведенню підвальних приміщень (найпростіших укриттів) у готовність повинні виконуватись власниками цих житлових будинків.

         Отримавши повідомлення про загрозу застосування проти населення засобів масового ураження або виникнення надзвичайних ситуацій, власники (балансоутримувачі) захисних споруд зобов'язані забезпечити безперешкодний доступ до сховища - працівників та до найпростіших укриттів – населення, створивши умови для їх тимчасового перебування в цих захисних спорудах. З цією метою:

         1) Необхідно визначити відповідальну особу за стан утримання захисної споруди (найпростішого укриття);

         2) оновити, а в разі відсутності встановити покажчики руху та таблички біля входу до захисних споруд та найпростіших укриттів (підвальних приміщень), призначених для укриття населення, з вказанням місця зберігання ключів;

         3) відчинити приміщення, перевірити інженерні мережі і системи життєзабезпечення; усунути виявлені недоліки та провести технічне обслуговування інженерних мереж і систем життєзабезпечення;

         4) забезпечити доступність входів для прийому населення, що підлягає укриттю, в тому числі осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;

         5) провітрити і за потреби здійснити дезінфекцію приміщень;

         6) винести з приміщень громіздке устаткування, матеріали і вироби, що перешкоджають розміщенню людей або становлять загрозу для їх життя та здоров'я;

         7) установити нари, лавки, стільці, ліжка для розміщення людей;

         8) заповнити баки або занести ємності з питною водою у розрахунку 2 л/добу на одну особу (за відсутності централізованого водопостачання);

         9) занести виносні баки зі щільним закриванням для нечистот;

         10) створити запас резервного штучного освітлення (електричні ліхтарі, свічки, гасові лампи тощо);

         11) забезпечити укриття інструментом (лопати штикові та совкові, ломи, сокири, пилки-ножівки по дереву, металу);

         12) здійснити інші заходи, необхідні для приведення захисних споруд та найпростіших укриттів у готовність до використання за призначенням.

 

         Мешканцям приватного сектору привести до ладу погреби та підвали своїх будинків, які можна буде використати для укриття у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь