Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини ОДПС

Дата: 05.05.2022 14:51
Кількість переглядів: 345

Фото без опису

 

 

 

Щоб зареєструвати платника єдиного податку четвертої групи

Фізична особа – підприємець (далі – ФОП) щодо якої в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань містяться відомості про створення ним сімейного фермерського господарства, які надійшли від державного реєстратора до органу ДПС, має право обрати або перейти на четверту групу платників єдиного податку за умови дотримання вимог п. п. «б» п. п. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Зареєстровані в установленому порядку ФОП, подають заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заява) та ставки єдиного податку, встановленої для четвертої групи, до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

ФОП, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання Заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

За умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ, для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання Заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

Заява подається з позначкою «Реєстрація (перехід)». При цьому у Заяві у полі 1 зазначається найменування контролюючого органу, до якого вона подається;

у полі 2 – реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта) та ставиться позначка у полі «Фізична особа – підприємець»;

у полі 3 – прізвище, ім’я, по батькові ФОП;

у полі 4 – відомості щодо податкової адреси ФОП та контактний телефон.

Поля 5.1 та 5.1.1 Заяви заповнюються ФОП, які обирають спрощену систему оподаткування (четверту групу платників єдиного податку), а саме:

у полі 5.1. – дата обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;

у полі 5.1.1. – група (4) із позначкою «із реєстрацією ПДВ» чи «без реєстрації ПДВ».

Поле 5.2 Заяви заповнюється ФОП, які в установленому порядку зареєстровані платниками єдиного податку та самостійно бажають перейти на сплату єдиного податку, встановленого для четвертої групи платників єдиного податку, в якому відображається інформація щодо групи платника єдиного податку в якій перебував ФОП та групи на яку переходить ФОП (4) із реєстрацією ПДВ/чи без реєстрації ПДВ, дата (період) зміни групи платників єдиного податку – число, місяць (словами) та рік.

У полі 5.3 Заяви зазначаються відомості про реєстрацію платника ПДВ:

індивідуальний податковий номер;

дата реєстрації платником ПДВ – число, місяць (словами) та рік.

Крім того, ставиться позначка про реєстрацію платником ПДВ або анулювання реєстрації платником ПДВ.

Поле 5.4 «Внесення змін до реєстру платників єдиного податку» та поле 5.5 «Відмова від спрощеної системи оподаткування» Заяви не заповнюються.

У полі 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви зазначається наступна інформація:

код за КОАТУУ заповнюється відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України, затвердженого наказом Державної служби статистики України від 31.10.1997 № 659, розміщеного на офіційному вебсайті Державної служби статистики України;

область, район, населений пункт;

вулиця, номер будинку/офісу/квартири;

індекс.

У полі 7 Заяви вказується кількість осіб, які одночасно перебувають з ФОП у трудових відносинах. В даному випадку зазначається – «0», оскільки ФОП – платники єдиного податку четвертої групи не використовують працю найманих осіб.

У полі 8 Заяви вказуються обрані види діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457 із змінами.

У полі 9 Заяви зазначається інформація про наявність/відсутність податкового боргу, крім безнадійного податкового боргу, що виник унаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) із позначкою «відсутній» або «наявний» та сума податкового боргу в гривнях (у разі наявності).

Сума обсягу доходу за попередній календарний рік у полі 10 Заяви не відображається. Також розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, не додається до Заяви.

 

 

 

Спеціальний податковий режим Дія Сіті

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що 14 грудня 2021 року прийнято Закон України №1946-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (надалі – «Закон»), який передбачає пільговий режим оподаткування ІТ-компаній, які мають статус резидентів «Дія Сіті» та їх працівників. 

Резидент Дія Сіті може обирати як платити корпоративний податок: 9% на виведений капітал, що визначається відповідно до встановлених правил, або 18% податку на прибуток на загальних підставах.

При розподілі прибутку Резидентом Дія Сіті на користь нерезидента засновника податкові пільги, що передбачені міжнародними конвенціями про усунення подвійного оподаткування, підлягають застосуванню незалежно від обраної системи сплати корпоративного податку. 

Пільгове оподаткування спеціалістів, що працюються на Резидента Дія Сіті:

- за трудовим договором із Резидентом Дія Сіті:

Податок на доходи фізичних осіб (надалі – «ПДФО») – 5%, єдиний соціальний внесок – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5%.

Якщо фахівець отримує понад 240 тис. євро на рік, то весь дохід вище цього ліміту оподатковуватиметься 18% ПДФО.

- за спеціальним гіг-контрактом, укладеним із Резидентом Дія Сіті:

ПДФО – 5%, єдиний соціальний внесок – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5%.

Якщо фахівець отримує понад 240 тис. євро на рік, то весь дохід вище цього ліміту оподатковуватиметься 18% ПДФО.

- за цивільно-правовим договором із спеціалістом, який зареєстрований як фізична-особа підприємець (надалі – «ФОП»), які сплачують:

єдиний податок – 5%, єдиний соціальний внесок – 22% від мінімальної зарплати протягом 2022-2023 рр. (перехідний період із ФОП-моделі на гіг-контракти та трудові контракти).

Сукупний річний дохід такого спеціаліста у 2022 році не може перевищувати 7 585 500 гривень.

З 2024 року Резидент Дія Сіті буде обмежений в розмірі витрат на платників єдиного податку (включно з ФОП 3 групи).

Дивіденди, що будуть виплачуватися Резидентами Дія Сіті на користь їх засновників – фізичних осіб (як резидентів України, так і нерезидентів), будуть звільнятися від оподаткування в Україні за умови виплати дивідендів не частіше ніж один раз за 2 роки. 

 

 

 

На Тернопільщині місцеві бюджети отримали понад 1,9 млрд гривень

Впродовж чотирьох місяців цього року до місцевих бюджетів Тернопілля платники податків перерахували понад 1,9 млрд грн платежів. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина. «Порівняно з січнем-квітнем минулого року сплата зросла на 318 млн грн або на 20 відсотків», – деталізував очільник податкового відомства краю.

Серед платежів, яких для ОТГ надійшло найбільше, – податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю, податок на нерухоме майно.

«Так, з початку року з офіційних доходів жителів місцеві бюджети отримали 1,4 млрд грн податку на доходи з фізичних осіб, що на 262,5 млн грн більше, ніж минулого року. А це – належне фінансування соціальних програм, забезпечення соціально-культурної сфери тощо», – розповів головний податківець Тернопільщини.

Він також інформував, що представники малого бізнесу перерахували 321,1 млн грн єдиного податку, а це на 67,1 млн грн більше порівняно з відповідним минулорічним періодом. Надходження від податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, склали 49,2 млн грн, а отже, приріст до січня-квітня 2021 року склав 3,7 млн гривень.

Упродовж березня 2021 року платники податків спрямували до місцевих скарбниць 527,9 млн гривень. Приріст до минулого року склав 89,1 млн грн або плюс 20 відсотків.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь