Фоторепортаж про те, який шлях долає ПЕТ-пляшка прямуючи на вторинну переробку і хто їй в цьому допомагає

Дата: 16.06.2022 21:41

Фото без описуДопомагають пластиковій пляшці перетворитися зі сміття у вторинну сировину ті жителі міста Кременець, які відсортували її від іншого сміття і принесли її до сітчастого контейнеру.

Потім чотири працівника КП "Кременецький Міськводгосп", які 1 раз на 10 днів ці пластикові пляшки збирають сміттєвозом на 45 кубів. Витрачають 20 літрів дизпального, безмежну кількість кілокалорій на піднімання 60 сітчастих контейнерів впродовж 5 годин та невідому кількість нервових клітин під час того, коли прибирають з цих контейнерів поліетилен та різний непотріб.

Потім ще 2 працівники сортують ці зібрані пляшки по кольорам, скручують з кожної пляшки кришку та пресують.

Фото без описуЛише після цього пляшка готова до відправки на переробку.

Вона вже не сміття, а вторинна сировина.

"Міськводгосп" здає її на переробку.

За виручені від продажу кошти - купують додаткові баки для сміття.

І так вже три роки.

Хлопці з "Міськводгоспу" попросили переказати жителям міста своє прохання:

Фото без опису" - Не кидайте в сітчасті контейнері нічого, окрім пластикових пляшок

- Пляшку звільніть від залишків рідини (іноді втрьох не можемо підняти наповнений контейнер)

- Стисніть максимально пляшку (більше пляшок вміститься в контейнер і ми сміттєвозом не возитимемо повітря, а це менше "ходок", менше витраченого пального)

- Якщо ви ще не відсортовуєте пластикові пляшки - почніть від сьогодні це робити (чим більше жителів стане сортувати, тим чистіший буде навколишній світ і більше заробимо з вами грошей на нові сміттєві баки.

Долучайтеся! "