Сьогодні вшанували пам’ять жертв розстрілів у Кременецькій тюрмі

Дата: 22.06.2022 16:51

Фото без опису81 рік тому, коли розпочалася німецько-радянська війна, на заході України радянські каральні органи влаштували масові арешти українців і розстріли в’язнів у тюрмах. Втікаючи від німців, а це була поспішна евакуація, радянські війська і органи більшовицької влади вбили, за даними дослідників, майже 22 тисячі політичних в’язнів, які перебували у тюрмах Львівської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської областей. Останні дні червня 1941 року називають трагедією на західних теренах України.

25–29 червня 1941 року енкаведисти розстріляли всіх політичних в’язнів у Кременецькій тюрмі. Серед них були молоді студенти, тіла яких за сприяння гуманітарних місій родичі мали змогу опізнати й перепоховати на Монастирському кладовищі...

22 червня - День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Це день початку німецько-радянської війни, під час якої українці потерпали як від нацистської агресії, так і від комуністичного режиму. Війна 1941-1945 років показала нищівні наслідки обох тоталітарних режимів.

Зараз тисячі українців переживають історію 80-річної давності: геноцид, табори, жорстокі звірства, депортація.

Але ми пам'ятаємо та шануємо кожну людину, яка полегла у війні за свободу України.

На базі Кременецького професійного ліцею з 2008 року працює Музей пам’яті жертв тоталітарних режимів: радянського і нацистського. До речі, музей став одним із перших подібних меморіальних закладів в Україні.

Ви можете його відвідати.

Там є такі експозиції:

«Край під владою російської імперії»

«Край у міжвоєнні роки»

«Радянізація Західної України»

«Війна і німецька окупація»

«Радянська репресивна система у краї»

«Краяни у таборах “ГУЛАГу”»

«Нескорена берегиня»