Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини ОДПС

Дата: 12.07.2022 11:26
Кількість переглядів: 485

Фото без опису

 

 

 

Рентна плата за користування надрами для видобування газу природного на період воєнного стану: особливості визначення

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що з  27 травня 2022 року набрав чинності Закон України від 12 травня 2022 року № 2261-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей визначення рентної плати за користування надрами для видобування газу природного на період дії воєнного стану» (далі – Закон № 2261). Даним передбачено запровадження спеціального механізму справляння рентної плати за користування надрами для видобування газу природного (далі – Рента) за видобуті обсяги газу природного (далі – Газ), крім обсягів Газу, що у такому періоді розміщені надрокористувачем у підземному сховищі Газу.

Зокрема, платникам Ренти за обсяги Газу, крім обсягів Газу, призначеного для виконання спеціальних обов’язків щодо формування ресурсу Газу для побутових споживачів та виробників теплової енергії, тимчасово (у період з 1 квітня 2022 року до останнього дня (включно) третього календарного місяця після припинення або скасування воєнного стану в Україні) надано право не сплачувати податкові зобов’язання з Ренти за обсяги Газу видобутого та закачаного до підземних сховищ у звітному (податковому) періоді (далі – закачаний Газ).

Водночас на період дії Закону з 1 квітня 2022 року до останнього дня (включно) третього календарного місяця після припинення або скасування воєнного стану в Україні на платників Ренти за Газ з метою підтвердження обсягів закачаного Газу покладено обов’язок подавати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше граничного строку подання податкової декларації з Ренти за Газ, копії актів про рух Газу в сховищах у відповідному місці (абзац сьомий п.п. 69.30 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).

Система обліку обсягів Газу, розміщених надрокористувачем у підземному сховищі Газу, а також застосування середньозваженої ефективної податкової ставки Ренти, яка у кожному звітному (податковому) періоді обчислюватиметься кожним надрокористувачем за результатами декларування податкових зобов’язань за фактичною ціною реалізації Газу обсягів кожної категорії Газу, забезпечить можливість здійснення контролюючими органами податкового адміністрування податкових зобов’язань за об’єктами оподаткування Рентою, які виконуються як за обсяги Газу за звітний (податковий) період, так і за обсяги Газу, що виконуються у разі реалізації (переходу права власності) таких обсягів Газу у майбутніх звітних (податкових) періодах.

Звертаємо увагу, що скористатися правом не сплачувати податкові зобов’язання з Ренти за Газ у частині закачаного Газу за відповідний звітний (податковий) період, включаючи квітень 2022 року, можуть платники Ренти, які дотримуються припису абзацу сьомого п.п. 69.30 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

 

 

 

Коли платники земельного податку та орендної плати за землю подають окремі декларації

Платники, які є одночасно платниками земельного податку та орендної плати, мають подавати до органу ДПС за місцем знаходження земельної ділянки окремо податкову декларацію з плати за землю щодо земельного податку та окремо щодо орендної плати. Про це повідомляють в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Зокрема, згідно з наказом Мінфіну від 14.01.2011 р. №11 «Про бюджетну класифікацію» зі змінами та доповненнями надходження до бюджету земельного податку та орендної плати обліковуються за окремими кодами класифікації доходів бюджету. В органах ДПС платнику, який одночасно є платником земельного податку та орендної плати, відкривають окремі інтегровані картки платника для обліку земельного податку та орендної плати.

Нагадаємо, що відповідно до пп. 14.1.147 Податкового кодексу України плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

 

 

 

Статус платника єдиного податку: як отримати підтвердження?

У Головному управлінні ДПС у Тернопільській області повідомляють, що відповідно до норм Податкового кодексу України платник єдиного податку може за місцем податкової адреси  безоплатно отримати у контролюючому органі  витяг з реєстру платників єдиного податку.

Для отримання витягу платник має надати відповідний запит за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308. При цьому, у полі «Спосіб отримання витягу» необхідно проставити бажану форму отримання: безпосередньо в контролюючому органі або в електронному вигляді. Строк надання витягу для зареєстрованих платників єдиного податку не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту, а для суб’єктів господарювання, які подали заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування, – двох робочих днів з дня надходження запиту. Звертаємо увагу, що роздрукований електронний витяг не вважається оригіналом.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

 

 

 

Чи має право на податкову знижку ФОП?

Фізична особа - підприємець має право на податкову знижку виключно як фізична особа, якщо така фізична особа:

- є найманою особою та отримує доходи у вигляді заробітної плати;

- та/або отримує доходи у вигляді дивідендів по акціях (інших корпоративних правах), емітентом яких є юридична особа, що має статус резидента Дія Сіті.

Відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених ПКУ.

Заробітна плата - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом (п.п. 14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ).

Відповідно до п.п. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 ПКУ дивіденди - це платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Порядок застосування податкової знижки передбачений ст.166 ПКУ.

 

 

 

Яка відповідальність за видачу фіскального чека без штрихкоду марки акцизного податку?

Головне управління ДПС у Тернопільській області наголошує, що документ не є розрахунковим у разі відсутності в ньому хоча б одного з обов’язкових реквізитів.

За порушення вимог до змісту розрахункових документів, а саме видачу фіскального чека, в якому відсутній реквізит цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої, до суб’єкта господарювання за рішенням контролюючого органу застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

- вчинене вперше – 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон), товарів (робіт, послуг);

- за кожне наступне вчинене порушення – 150 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону, товарів (робіт, послуг).

Також за порушення вимог Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування і сфери послуг притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності.

 

 

У червні підприємства Тернопільщини сплатили вдвічі більше податку на прибуток

Упродовж січня-червня 2022 року бізнес Тернопільщини сплатив до Зведеного бюджету України 275,7 млн грн податку на прибуток підприємств, що на 39 млн грн або 17 відсотків більше, ніж торік. До державного бюджету субєкти господарювання спрямували 246,9 млн грн цього платежу. Місцеві скарбниці отримали 28,8 млн грн податку на прибуток.

До загального фонду зведеного бюджету упродовж першого півріччя цього року надійшло 6,2 млн грн частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій. Це на 40 відсотків більше, ніж очікувалося, або 1,7 млн грн додатково. Приріст до січня-червня 2021 року склав 70 відсотків або 2,6 млн гривень.

У червні до зведеного бюджету сплатили 11,9 млн грн податку на прибуток, а це більш ніж удвічі перевищило надходження аналогічного періоду минулого року, тобто плюс 6,5 млн гривень. До державної казни надійшло 10,7 млн грн цього платежу. Місцеві скарбниці поповнились на 1,2 млн грн податку на прибуток.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь