Щодо заключення договіру з НСЗУ!

Дата: 29.08.2022 10:08

ОГОЛОШЕННЯ

Пацієнт може заключити декларацію з будь-яким державним або приватним закладом, який має договір з НСЗУ.

Заклад у свою чергу БЕЗКОШТОВНО забезпечує:

?огляди пацієнта, лікування, вакцинація, видача довідок, лікарняних, електронних скерувань, електронних рецептів та ін...

?лабораторні обстеження:

?загальний аналіз крові;

?загальний аналіз сечі;

?глюкоза крові;

?холестерин загальний;

?швидкі тести на вагітність, тропонін, ВІЛ, вірусні гепатити;

?проведення тесту на антиген SARS-CoV-2.

?Проведення інструментальної діагностики, зокрема електрокардіографії, пікфлуометрії, отоофтальмоскопії, вимірювання гостроти зору.

Якщо ви, чи ваша дитина захворіли, ви можете отримати БЕЗКОШТОВНО огляд чи онлайн консультацію лікаря, з ким заключили декларацію, направлення на аналізи чи скерування до іншого лікаря.

А тепер, щодо профілактичних оглядів, то тут дещо інша ситуація.

Стосовно профілактичних оглядів ДІТЕЙ, відповідно до схем періодичності обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів згідно з наказом МОЗ України від 16.08.2010 №682 та наказом МОЗ №434 від 29.11.2002 р ПЕРЕДБАЧЕНО ПАКЕТ МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ “Первинна медична допомога” та “Амбулаторна вторинна та третинна медична допомога дорослим та дітям”.

Звідси висновок: дитина відвідує сімейного лікаря або педіатра, він у свою чергу (за потреби) дає направлення на лабораторні обстеження та електронне скерування для проходження вузьких спеціалістів.

Щодо профілактичних оглядів ПРАЦІВНИКІВ БЮДЖЕТНОЇ СФЕРИ, то такі огляди НЕ ВХОДЯТЬ ?до програми медичних гарантій, та згідно листа НСЗУ №6444/8-17-20 від 10.06.2020 р повинні бути оплачені за кошти замовника таких послуг або місцевого бюджету.

Тобто, НСЗУ, зобов’язує первинну ланку (сімейних лікарів та педіатрів) БЕЗКОШТОВНО проводити профілактичні огляди ДІТЕЙ, а для ПРАЦІВНИКІВ БЮДЖЕТНОЇ СФЕРИ профілактичний огляд проводить амбулаторна допомога вторинної ланки (доросла поліклініка) за кошти замовника таких послуг або місцевого бюджету.