Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини ОДПС

Дата: 07.02.2023 15:53
Кількість переглядів: 133

Фото без опису

 

 

 

 

ДПС перевіряє скарги громадян щодо невидачі розрахункових документів при продажу побутової електроніки

Державна податкова служба України системно отримує скарги громадян щодо невидачі розрахункових документів при продажу побутової електроніки, мобільних пристроїв та інших ґаджетів.

При цьому значна частина скарг стосується порушень порядку проведення розрахунків національними торговельними мережами, торговельні об’єкти яких знаходяться в різних регіонах України.

У 2022 році ДПС організовано 213 фактичних перевірок платників податків, які мають найбільші ризики порушень порядку проведення розрахунків та належать до національних мереж роздрібної торгівлі. Як результат – виявлено порушень майже на 400 млн гривень.

У переважній більшості виявлені порушення стосувалися невидачі розрахункових документів при продажу товарів та їх обліку за місцем продажу.

У 2023 році ДПС продовжить та посилить роботу у цьому напрямі.

Тож закликаємо всіх без виключення суб’єктів господарювання виконувати вимоги законодавства щодо забезпечення дотримання порядку проведення розрахунків.

Водночас ДПС просить громадян проявляти свою громадську позицію та повідомляти податкові органи про всі відомі факти продажу товарів чи надання послуг без видачі розрахункових документів (фіскальних чеків).

 

 

 

 

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування: які активи вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори?

Згідно з п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства, становлять:

1) активи (крім визначених підпунктами 2 і 3 п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ), сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. грн станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування. Якщо грошова вартість таких активів визначена в іноземній валюті/банківських металах, їх вартість зазначається у гривні за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, установленим Національним банком України (далі – НБУ)/облікової ціни банківських металів, розрахованої НБУ на дату подання декларантом Декларації;

2) нерухоме майно, розташоване на території України, яке станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування належало фізичній особі на праві власності (у тому числі спільної сумісної або спільної часткової власності), що підтверджується даними відповідних державних реєстрів, в обсязі:

а) об’єкти житлової нерухомості:

квартира/квартири, загальна площа якої/яких не перевищує сукупно 120 кв. м, або майнові права, що підтверджені відповідними документами, на таку квартиру або квартири у багатоквартирному житловому будинку незавершеного будівництва;

житловий будинок/житлові будинки, зареєстрований/зареєстровані у встановленому порядку в Україні, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м, або житловий будинок незавершеного будівництва чи будинки незавершеного будівництва, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м, за умови наявності у такої фізичної особи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;

б) об’єкти нежитлової нерухомості – нежитлові будинки некомерційного призначення та/або нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 кв. м;

в) земельні ділянки, сукупний розмір яких по кожній окремій ділянці не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України (далі – ЗКУ).

Відповідно до ст. 121 ЗКУ громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

- для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;

- для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;

- для ведення садівництва – не більше 0,12 га;

- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;

- для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га;

3) один транспортний засіб особистого некомерційного використання (крім транспортного засобу, призначеного для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія, легкового автомобіля з робочим об’ємом циліндрів двигуна не менше як 3 тис. куб. см та/або середньоринковою вартістю понад 400 тис. грн, мотоцикла із робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 800 куб. см, літака, гелікоптера, яхти, катера), право власності на який було зареєстровано відповідно до законодавства України станом на дату завершення періоду Декларування.

Щодо активів фізичної особи, визначених п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, не здійснюються нарахування та сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

 

 

 

 

        Термін кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб завершується

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що 01 березня 2023 року завершується термін, до якого фізичні особи мають можливість подати до органів ДПС одноразову (спеціальну) добровільну декларацію (далі - декларація).

Нагадуємо, що відповідно до п. 1 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 березня 2023 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі - збір) в порядку, строки і розмірах, встановлених Кодексом, та виконання інших умов, визначених підрозділом 94 розділу ХХ Кодексу.

Збір – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого розраховується самостійно декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору, визначених підрозділом 94 розділу ХХ Кодексу, та відображається ним в декларації (п. 2 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).

Відповідно до п. 8 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу сума збору щодо задекларованих об'єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору, визначеної згідно з п. 7 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу, таких ставок:

5 відсотків:

  • щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні з дотриманням вимог п. 9 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу та щодо права грошової вимоги до резидентів України, визначених п.п. "а" п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу;
  • щодо об'єктів декларування, визначених підпунктами "б" - "е" п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу (нерухоме майно (земельні ділянки, об'єкти житлової і нежитлової нерухомості), рухоме майно, інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо)), що знаходяться (зареєстровані) в Україні.

У цілях одноразового (спеціального) добровільного декларування для застосування   ставки збору 5 відсотків  на дату подання декларації кошти декларанта в національній та іноземній валютах, банківських металах мають бути розміщені на рахунках у банках України.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 відсотків із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами.

9 відсотків:

  • щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках в іноземних банках або які зберігаються в іноземних фінансових установах, та щодо права грошової вимоги до нерезидентів України, визначених п.п. "а" п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу;
  • щодо об'єктів декларування, визначених підпунктами "б" - "е" п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу (нерухоме майно (земельні ділянки, об'єкти житлової і нежитлової нерухомості, рухоме майно, інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо)), що знаходяться (зареєстровані) за кордоном.

У цілях одноразового (спеціального) добровільного декларування для застосування ставки збору 9 відсотків кошти декларанта в іноземній валюті на дату подання такої декларації мають бути розміщені на рахунках у банках та/або інших фінансових установах за кордоном.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5 відсотка із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами.

2,5 відсотка:

  • щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 28 лютого 2023 року до подання  декларації.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3 відсотки із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно.

Відповідно до п. 12 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу сплата збору здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання декларації.

У разі вибору декларантом, який подав декларацію після 31 серпня 2022 року, у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору здійснюється декларантом у такому порядку:

першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання декларації;

другого платежу – до 1 травня 2024 року;

третього платежу – до 1 травня 2025 року.

Детальна інформація щодо заповнення, форма декларації та змістовні відповіді на актуальні питання знаходяться на вебпорталі ДПС https://tax.gov.ua/ в банері «Одноразове добровільне декларування».

Консультації та фахову допомогу із вказаного питання нададуть працівники Головного управління ДПС у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька, 1, (Центр обслуговування платників), або за тел. (0352) 434626, 434646.

 

 

 

Тернопільщина: до зведеного бюджету у січні надійшло більше мільярда гривень

Платники продовжують підтримувати нашу державу у складний воєнний час, сумлінно перераховуючи податки. Завдяки їх активній громадянській позиції та патріотизму бюджет стабільно отримує такі необхідні кошти для Збройних Сил України та соціальних виплат нашим громадянам. 

Так, у січні 2023 року надходження до зведеного бюджету по платежах, що контролюються ГУ ДПС у Тернопільській області, становлять 1 млрд 213 тис. грн. Це на 31 відсоток, або ж на 236,8 млн грн більше, ніж у січні минулого року.

До державного бюджету надійшло 366,7 млн грн, до місцевих бюджетів – 633,5 млн гривень.

Основні бюджетоутворюючі платежі державного бюджету – це податок з доходів фізичних осіб, у тому числі військовий збір, якого надійшло 147 млн грн, податок на додану вартість, якого у січні поступило до держбюджету 187,3 млн грн та податок на прибуток – 17, 6 млн гривень.

Що стосується місцевого бюджету, то порівняно із січнем 2022 року надходження зросли на 185,3 млн грн, або ж на 41,3 відсотки.

Дякуємо платникам за фінансову підтримку держави!

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь