До уваги пасічників!

Дата: 25.04.2023 12:13

Відповідно до Закону України «Про бджільництво» та Порядку реєстрації пасік (затвердженого Наказом від 19.02.2021 № 338), кожен власник пасіки, після проведення весняної ревізії зобов’язаний провести перереєстрацію пасіки та внести уточнення щодо кількості бджолосімей до ветеринарно-санітарного паспорту на пасіку. Для цього він звертається до установи Держпродспоживслужби з відповідним зверненням для проведення епізоотичного обстеження та визначенням благополуччя даного об’єкту. А для проведення первинної реєстрації пасіки, власник звертається із заповненим ветеринарно-санітарним паспортом пасіки та заявою до установи Держпродспоживслужби для проведення реєстрації даного об’єкту.

Відповідно до вимог нормативно правових документів дані заходи проводяться до 15 травня поточного року.

Після проведення всіх необхідних заходів й отримання всіх необхідних документів установа Держпродспоживслужби вносить інформацію до Реєстру паспортів пасік та здійснює видачу паспорта власнику пасіки.

Однією з невід’ємних заходів є реєстрація пасіки по місцю розташування пасіки в органах місцевого самоврядування. З цією метою необхідно звернутись із заявою про реєстрацію пасіки до органу місцевого самоврядування, для більш ефективної комунікації пасічника, та попередження його про проведення тих чи інших обробок підчас цвітіння медоносів.

Наявність ветеринарно-санітарного паспорта та реєстрації пасіки в органах місцевого самоврядування є офіційним дозволом на ведення бджолярства.