«Три долі, вишиті на полотні»

Дата: 03.05.2023 09:55

У Кременецькому краєзнавчому музеї  1 травня відбулося відкриття виставки вишитих робіт місцевих вишивальниць. Свої вироби вперше широкому загалу презентували три майстрині: Любов Міньковська, Ольга Шатова та Вікторія Качан.

Вдивляючись у цю рукотворну красу, створену працьовитими руками жінок, дивуєшся, де береться стільки енергії та терпіння, адже ця робота вимагає багато часу та клопіткої праці.

Сучасні вишиті картини, які представлені на виставці – це незвичайне поєднання традиційної української вишивки та сучасного мистецтва. Кожна картина – це унікальний твір, який передає емоції та настрій автора, а вишиті сукні різних фасонів у виконанні Любові Михайлівни Міньковської не залишили байдужими відвідувачів виставки.

На виставці представлено 9 суконь та  53 вишитих за схемами на полотні картин, виконаних у техніці вишиття: «хрестик», «пів-хрестик», «бісер», «бекстіч», «петіт». За жанровою характеристикою роботи поділяються на пейзажі, натюрморти, портретні роботи. Приємно вражають картини, вишиті за мотивами християнських ікон.

На відкриття виставки завітали друзі, однодумці майстринь, та ті, хто дарують натхнення, сприяють їх творчому лету.

Вітання з виставкою й щирі слова на адресу вишивальниць прозвучали від  начальниці відділу культури і туризму Кременецької міської ради Ганни Бобровської, родини та друзів.

Майстрині поділилися спогадами, про те, що спонукало їх до вишивання та висловили вдячність організаторам заходу, й всім тим, хто розділив з ними приємні хвилини спілкування.

Своїм виступом під час відкриття виставки порадувала присутніх, наша землячка, Ольга Пренткович – артистка хору Одеського театру оперетти.

Запрошуємо шанувальників української вишивки відвідати виставку, яка діятиме до кінця травня.

Науковий співробітник

Тетяна Тернова