Новини ОДПС
Податковий аудит: зміни законодавства для врахування у діяльності суб’єктами господарювання
У Головному управлінні ДПС у Тернопільській області нещодавно відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо податкових новацій. На запитання платників податків відповідав начальник управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Тернопільській області Віктор ПРИТУЛА.
Багато запитань під час «гарячої лінії» було щодо законодавчих змін. Адже з 1 квітня 2023 року набрав чинності Закон України від 12.01.2023 року № 2888-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг». Цей закон було прийнято з метою адаптації українського законодавства до європейського законодавства щодо реформування ринку платіжних послуг.
Віктор Притула звернув увагу, що із врахуванням законодавчих змін під час перебування у відрядженні та/або виконання окремих цивільно-правових дій, окрім готівкових та безготівкових коштів, можна використовувати електронні гроші. Щодо таких коштів також потрібно звітувати у встановленому порядку відповідно п.170.9 ст.170 Податкового кодексу України.
Під час телефонного спілкування посадовець розповідав додзвонювачам, що фактична кількість днів перебування у відрядженні визначається згідно з наказом про відрядження за наявності одного чи декількох документальних доказів перебування особи у відрядженні (відміток прикордонних служб про перетин кордону, проїзних документів, рахунків на проживання та/або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування особи у відрядженні).
Саме під час відрядження можна підтвердити такими документами: транспортні квитки або транспортні рахунки та багажні квитанції (у тому числі електронні квитки); документи, отримані від осіб, які надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, страхові поліси; документи (виписки та/або відомості з рахунку), що містять визначену законом інформацію про виконані платіжні операції за рахунком, до якого емітовані платіжні інструменти; документи, що підтверджують виконання операції з використанням платіжних інструментів; інші документи, що засвідчують вартість витрат.
Суб’єкти господарювання цікавилися, у яких випадках подається звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт; хто повинен сплатити податок при оподаткуванні суми надміру витрачених коштів/електронних грошей, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, не повернутої у встановлений строк; які обмеження існують при сплаті електронними грошима податків і зборів.
Додзвонювачі отримали фахові відповіді на всі запитання щодо заявленої тематики.
Підприємства Тернопільщини сплатили 344,7 млн грн податку на прибуток
З початку цього року платники податків – юридичні особи Тернопільщини сплатили до Зведеного бюджету України 344,7 млн грн податку на прибуток підприємств, що на 147,8 млн грн більше порівняно з відповідним періодом минулого року. При цьому до державного бюджету підприємства перерахували 309,4 млн грн, а до місцевих бюджетів – 35,3 млн гривень.
У січні-квітні цього року до загального фонду зведеного бюджету платники також спрямували 6,8 млн грн частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 1,9 млн гривень.
Нагадаємо, що порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено статтею 137 Податкового кодексу України. Платіж нараховується платником самостійно. Базова ставка податку на прибуток підприємств становить 18 відсотків.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області