17 липня День етнографа в Україні

Дата: 18.07.2023 08:34

Етнографія — це наука про звичаї, культуру, побут, походження, духовність, територіальне розміщення та особливості різних народів (етносів). Кременецький краєзнавчий музей - науковий і культурно-освітній заклад, який збирає, вивчає і популяризує різноманітні матеріали про природу, історію і культуру Кременеччини. Окрасою музею є зал етнографії, де зібрано 414 одиниць збереження, які стосуються народного побуту. Матеріали які висвітлюють життя краян початку ХХ століття. Крім того у фондах музею зібрана великі колекції груп:
тканини понад 1266 одиниць збереження, писанки 419 од., знаряддя праці близько 395 од., група дерево, шкіра, солома більше 400 од., метали 200 од., кераміки біля 1000 од.
Приваблює увагу відвідувачів інтер'єр селянської хати кінця ХІХ початку ХХ століття, адже українська хата - то маленький всесвіт, в якому жили та частиною якого відчували себе наші предки. Глиняний посуд, рушники, чоловічі та жіночі сорочки, знаряддя праці, тощо. Заради збагачення наших знань, ознайомлення із минувшиною, Кременецький краєзнавчий музей гостино запрошує кременчан та гостей міста відвідати нашу експозицію.