Кременецькі гречані вареники

Дата: 16.08.2023 16:58

15 серпня 2023 р. на Кременеччині відбулася велика гастрономічна подія з нашими «КРЕМЕНЕЦЬКИМИ ГРЕЧАНИМИ ВАРЕНИКАМИ».

Був відзнятий весь процес приготування нашої місцевої страви, задля внесення елемента нематеріальної культурної спадщини „Кременецькі гречані вареники” та включення до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Тернопільщини. Комісія від Тернопільської обласної військової адміністрації пересвідчилась наочно в відтворені цього гастрономічного, місцевого елементу нематеріальної культурної спадщини.

Ця подія має на меті просування та збереження цінностей української кухні та культури. Вона включила в себе різноманітні заходи, такі як приготування гречаного вареника, дегустація страви , лекції про історію та традиції гречаного вареника, майстер-клас гончара Сергія Томашівського.