Безробітні пройшли базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях

Дата: 21.09.2023 15:12

У рамках Всеукраїнської програми ментальне здоров'я «Ти як?», яка здійснюється за ініціативи Олени Зеленської, в Кременецькій філії Тернопільського обласного центру зайнятості відбувся тренінг з безробітними на тему: «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях».

Із травматичною, стресовою чи кризовою ситуаціями зустрічалась і буде зустрічатися кожна людина. Такі події можуть спричинити розлади не лише у психічному, психологічному, а й фізичному здоров’ї людини, негативно впливати на інших. Як визначити стресовий стан, оволодіти собою, допомогти собі, а потім і оточуючим обговорили учасники цього тренінгу разом із фахівцем служби зайнятості, психологом Надією Гонтою.

Присутні зацікавились моделями ресурсів людини BASIC РН у стресових станах. Їх є 6:

1. Віра і цінності (молитва, мандала, ритуали, «я вірю, що все буде добре»).
  2. Емоції (музика, фільми, книги, театр, ігри).
  3. Соціальна підтримка (друзі, сім’я, спільнота, просто побути між людьми).
  4. Уява і творчість (малювання, плетіння, складання вірша чи мелодії, спів, приємні згадки).
  5. Когнітивність (пізнання, вивчення, пошук інформації, навчальні курси, упорядкування, сортування, ведення щоденника).
  6. Фізіологія (наведення чистоти, фізичні вправи, йога, приготування їжі, випічка, городні роботи, квітникарство, обіймання).

«Такі тренінги допомагають людям опанувати себе в кризових ситуаціях, а відтак - знайти роботу, підвищити свою соціальну адаптивність. Вони навчаються відновлювати своє психічне здоров’я, знаходити і зміцнювати внутрішні ресурси, що дає можливість повернутися до повноцінного життя», - каже Надія Гонта.