Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини ОДПС

Дата: 14.06.2024 15:36
Кількість переглядів: 48

Фото без опису

 

                         До уваги платників! Змінено графік роботи Головного управління ДПС у Тернопільській області

З 17 червня у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області сервісне обслуговування платників податків (платників єдиного внеску), зокрема приймання кореспонденції, надання адміністративних послуг, прийняття паперової звітності, виконання інших функцій сервісного обслуговування платників податків, здійснюється за оновленим графіком роботи:

понеділок-четвер: з 08:30 до 17:15;

п’ятниця: з 08:30 до 16:00;

перерва для відпочинку і харчування: з 12:30 до 13:00;

субота, неділя – вихідні.

Важливо! В умовах дії правового режиму воєнного стану під час оголошення повітряної тривоги сервісне обслуговування платників податків припиняється до закінчення повітряної тривоги.

Платники податків можуть отримати інформаційно-довідкові послуги та консультації у контакт-центрі ДПС за тел.: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або скористатися електронними сервісами ДПС та Електронним кабінетом, які працюють, але з певними обмеженнями, що зумовлено необхідністю захисту прав платників.

 

 

На сервері ДПС функціонує сервіс для обміну електронними документами між контрагентами SWinED

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що відповідно до п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) предметом камеральної перевірки може бути, зокрема, своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних (далі – ПН/РК) у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Пунктом 192.1 статті 192 Кодексу визначено, що РК, складений постачальником товарів/послуг до ПН, яка складена на отримувача – платника ПДВ, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (далі – РК(-)), для чого постачальник надсилає складений РК(-) отримувачу.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Кодексу/п. 89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, реєстрація РК(-) у ЄРПН здійснюється протягом 15/18 календарних днів з дня отримання такого РК отримувачем (покупцем).

Водночас Кодексом не передбачено чіткого механізму фіксації дати отримання покупцем РК(-) від постачальника, що ускладнює визначення граничного терміну реєстрації в ЄРПН таких РК та, в певних випадках, призводить до оскаржень прийнятих рішень в адміністративному і навіть у судовому порядках.

Разом з тим, на сервері ДПС функціонує сервіс для обміну електронними документами (РК(-)) між контрагентами – Single Window of Electronic Documents (SWinED), АРІ якого знаходиться за посиланням: http://obmen.tax.gov.ua.

Для налаштування обміну РК(-) з контрагентами з використанням SWinED платникам податків необхідно звернутись до свого надавала послуг з обміну електронними документами та подання звітності.

Обмін електронними документами на сервері здійснюється по прямому з’єднанню (протокол SOAP). Для криптографічних перетворень електронних документів використовуються сертифіковані засоби КЕП, які також використовуються для підписання і шифрування електронних документів, що подаються до ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності».

Функціонал системи SWinED передбачає підтвердження отримання електронного документа (РК(-)) отримувачем, тобто фіксує дату отримання РК(-) отримувачем (покупцем) товарів/послуг від їх постачальника.

Враховуючи зазначене вище, а також з метою оптимізації процесів, що здійснюються контролюючими органами під час виконання своїх повноважень, зокрема, в частині проведення камеральних перевірок з питань своєчасності реєстрації ПНУРК у ЄРПН, ДПС доопрацьовано режим «несвоєчасна реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування» підсистеми «Податковий аудит» ІКС «Податковий блок» в частині упорядкування алгоритму відбору ПН/РК для автоматизованого розрахунку штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації ПН/РК в ЄРПН (далі – алгоритм).

Так, відповідно до доопрацьованого алгоритму, при визначенні граничної дати реєстрації РК(-) в ЄРПН (для автоматизованого розрахунку штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації ПН/РК в ЄРПН), першочергово перевіряється факт здійснення обміну таким РК(-) між продавцем та покупцем засобами системи SWinED.

При встановленні факту такого обміну РК(-), для визначення граничної дати реєстрації в ЄРПН такого РК(-) враховується, попередньо зафіксована SWinED, дата його отримання покупцем товарів/послуг від продавця.

Отже, при роботі в режимі «несвоєчасна реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування» підсистеми «Податковий аудит» ІКС «Податковий блок» для РК(-) в графі «Дата складання» формат дати: «дд.мм.рррр*» означає, що обмін обраним РК(-) був здійснений засобами SWinED, а значення графи відображає саме дату отримання такого РК(-) отримувачем.

 

 

 

Фізособа протягом кількох місяців здавала об’єкт житлової нерухомості в оренду: чи буде застосовуватися пільга із сплати податку на нерухоме майно

Відповідно до п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Пунктом 266.4 ст. 266 ПКУ передбачено пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Водночас пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності) (абзац третій п.п. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ).

Згідно з нормою ст. 810 глави 59 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями договором найму (оренди) житла визнається цивільно-правовий договір, в силу якого одна сторона – власник житла (наймодавець) передає або зобов’язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату.

Наявність саме цивільно-правового договору є необхідною умовою для того, щоб відповідна операція вважалася орендною операцією для підтвердження здачі житла в оренду.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості (п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних, зокрема, щодо об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у їх власності, права на користування пільгою зі сплати податку (п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

Таким чином, якщо фізична особа – власник об’єкта житлової нерухомості протягом кількох місяців звітного року здавала об’єкт житлової нерухомості в оренду, пільга зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на такий об’єкт не застосовується починаючи з того місяця, в якому фактично об’єкт здавався в оренду, та до кінця місяця, в якому припинено здачу в оренду такого об’єкта.

Для проведення звірки даних, зокрема, щодо об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку, права на користування пільгою зі сплати податку, фізична особа має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою.

 

 

 

Яка сума ПДФО позитивного значення різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок, вказується у рядку 15 розд. ІІІ декларації про майновий стан і доходи?

Відповідно до абзацу першого п. 177.14 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, які здійснюють виробництво власної сільськогосподарської продукції, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати у складі річної податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ).

Порядок визначення МПЗ встановлено ст. 38 прим. 1 ПКУ, якою, зокрема, визначено, що МПЗ визначається за період володіння (користування) земельною ділянкою, який припадає на відповідний податковий (звітний) рік.

Згідно з п. 177.19 ст. 177 ПКУ сума податку на доходи фізичних осіб в частині позитивного значення різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок сплачується (перераховується) до місцевих бюджетів за місцезнаходженням земельних ділянок пропорційно до питомої ваги площі кожної із земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

Форма Декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція), затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 із змінами та доповненнями, передбачає заповнення окремого додатка «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік, що розраховується фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь» (далі – додаток МПЗ).

Згідно з підпунктами 2, 3 та 9 прим. 1 п. 5 розд. ІІІ Інструкції в Декларації у розд. V «Податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб/військового збору» вказується:

у рядку 14 – сума позитивного значення різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок. Значення цього рядка дорівнює значенню графи 3 рядка 03 розд. II додатка МПЗ;

у рядку 15 – сума податку на доходи фізичних осіб позитивного значення різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок, сплаченого за місцезнаходженням земельної(х) ділянки(ок), відмінним від податкової адреси платника податку;

у рядку 20.3 – сума податку на доходи фізичних осіб у вигляді МПЗ, що підлягає сплаті фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність, за результатами звітного (податкового) року. Розраховується як додатне значення різниці між значеннями рядка 14 та рядка 15.

 

 

 

Спрощений облік та звітність для ФОП

У Головному управлінні ДПС у Тернопільській області проведено чергову «гарячу лінію» з актуальних питань податкового законодавства, зокрема, застосування спрощеної системи оподаткування ФОП. На запитання платників податків відповідала начальниця відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області Лариса Березюк.

 

Фото без опису

 

 Під час «гарячої лінії» від додзвонювачів надходили питання щодо умов перебування на спрощеній системі, порядку та термінів подання звітності платниками єдиного податку, щодо дій при порушенні умов перебування на спрощеній системі оподаткування, яким чином через Електронний кабінет надсилається заява про застосування спрощеної системи та яка дата буде вважатися датою її подання.

Лариса Березюк, розповіла про основні критерії, за яких підприємці можуть перебувати на спрощеній системі, які податки та в яких розмірах сплачують спрощенці в розрізі груп. Як надіслати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування підприємцем через «Електронний кабінет», де податківиця зазначила, що в меню «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету обирається рік та місяць, в якому створюється Заява, та з переліку електронних форм обирається Заява за формою F0102003. При цьому інформацію щодо отримання та реєстрації заяви в ДПС можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи – у вкладці «Відправлені документи».

Посадовиця, зокрема, поінформувала платників, що при порушенні умов перебування на спрощеній системі оподаткування, платники зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, в якому здійснене одне із порушень, визначених п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України. Обовязково в податковій декларації платника єдиного податку додатково відобразити окремо доходи, отримані від здійснення операцій, які не дають права на застосовування спрощеної системи оподаткування, та застосувати до них ставку єдиного податку в розмірі 15 відсотків.

Також надала відповіді, чи може платник єдиного податку використовувати кошти з поточного рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, для власних потреб.  

Окрім того, Лариса Березюк відповідала на ряд запитання щодо застосування РРО/ПРРО, обліку доходів і витрат підприємцями на спрощеній системі оподаткування. Були запитання щодо заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати).

Під час телефонної розмови платники податків, які зателефонували на «гарячу лінію», отримали вичерпні відповіді та роз’яснення згідно з нормами чинного законодавства. 

 

 

 

З початку року бізнесу Тернопільщини відшкодовано 545 млн грн податку на додану вартість

Протягом січня-травня цього року суб’єктам підприємницької діяльності – юридичним особам Тернопільщини з державного бюджету відшкодовано грошовими коштами з урахуванням перехідних залишків минулих періодів 545 млн грн податку на додану вартість.

Загалом у січні-травні про відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в сумі 598 млн гривень заявили156 суб’єктів господарювання краю.

За результатами проведених перевірок податковими органами області за п’ять місяців упереджено заявлене бюджетне відшкодування ПДВ на 46,3 млн гривень.

На початок червня загальний залишок заявленого невідшкодованого на розрахунковий рахунок ПДВ становив 180 млн грн, в тому числі 164 млн грн перебувають у стадії перевірок та процедурі бюджетного відшкодування згідно з вимогами податкового законодавства, а 16 млн грн – у судовому та адміністративному розгляді.

                                                                                                      Сектор інформаційної взаємодії

                                                                         Головного управління ДПС у Тернопільській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь